Tunniplaan vaikelu teemal. Maalitunni konspekt teemal "Natüürmort erinevast materjalist esemetest." 6. klass Sagida Favzievna Sirazieva


Tunni teema: Natüürmortide maalimine.

Tunni eesmärk: Joonistage pilt vaikelu žanris.

Tunni eesmärgid:

Hariduslik:Süstematiseerida teadmisi kujutava kunsti tüüpide ja žanrite kohta (natüürmort)

Arendada graafilisi oskusi lihtsa kujuga kolmemõõtmeliste objektide kujutamisel ning oskust eristada “külma” ja “sooja” värvi varjundeid, et arendada kunstilist maitset ja vaatlust.

Arenguline: - arendada looduse visuaalseid kujutisi ja muljeid, proportsioonitaju, proportsionaalsust (2-4 objekti asetamine suurele lehele)

Hariduslik:

Soodustada hoolivat suhtumist loodusesse;

Kasvatage puhtust.

Planeeritud tulemused:

Teema: Loo natüürmortis enda kavandi järgi esemetest kompositsioon.

Kognitiivne UUD: ajurünnak

Regulatiivne: Koosta kujutama

Kommunikatiivne: Võime väljendada hinnanguid natüürmorti kujutavate kunstiteoste kunstiliste tunnuste kohta.

Isiklikud tulemusedVõime saada kunstilisi teadmisi maailmast; oskuskohaldada oma kunstilises ja loomingulises tegevuses omandatud teadmisi.

Tunni tüüp: Uute teadmiste avastamine.

Meetodid ja tehnikad: vestlus, jutt, illustratsioonid, praktiline töö.

Tunnivarustus õpetajale: multimeediumitahvel, projektor, esitlus,B.M. Nemensky “Kujutav kunst ja kunstilooming” klass 1-4 Moskva “Valgustus” 2008

Õppetunni sammud

Õppetunni iga etapi didaktiline ülesanne

Lava sisu

Tunnietapi planeeritud tulemused

TsOR

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Aja organiseerimine

Laste kaasamine tegevustesse

Meeleolu tööks poeetilises vormis

Tere kutid.

Alustame oma õppetundi joontega E. Ružentseva

Inimesed on harjunud maailma nägema

Valge, kollane, sinine, punane...

Las kõik meie ümber olla

Hämmastav ja erinev!

Õpilaste ettevalmistamise etapp uue materjali aktiivseks ja teadlikuks tajumiseks.

Viige tunni teema juurde

Täna läheme huvitavasse riiki. Selle riigi nime teadasaamiseks arvake ära mõistatus.

Kui pildil näed

Imevaas laual,

See sisaldab kimp kaunist

Lumivalged krüsanteemid;

Seal on palju roogasid,

Nii klaasist kui ka lihtsast,

Võib-olla tass või alustass

Kullatud äärisega.

Ja see juhtub ka:

Seal loositakse mäng välja.

Kokkuvõtteks panime

Küpsed virsikud ja ploomid.

Ja pildil ka ehk

Tordiks joonistatud.

Ja nii pilt

Seda nimetatakse...

Muinasjutumaal, kus elavad võlurid ja nõiad, elas väike tüdruk Elsa.

Ühel päeval, kui tüdruk päikese käes peesitas, rääkisid haldjad talle võluri saabumisest.

Tüdrukule meeldis väga juua kuuma teed maiustustega. Ja seetõttu kiirustas ta pigem vanamehe juurde, kellel oli palju maitsvaid meekomme.

Tema silmis oli nii suur rõõm magusa kingituse ootuses, mille ta suhu pistis ja ilusast tassist kuuma teed joomas, et ei märganudki, kuidas ta end tema paleesse sattus.

Vanem andis Elsale ülesande: Kui Elsa paljastabvaikelu saladus , saab ta kätte ihaldatud kommid.

Elsa ei teadnud, mida teha! Ta ei maalinud kunagi natüürmorte!

Kuid väike haldjas otsustas Elsat aidata. Ja ta ütles: Kui tahad teada Natüürmorti saladust, pead teadma mõnda reeglit.

Natüürmort

Uute teadmiste avastamine

Huvitada õpilasi kognitiivsete tegevuste vastu

Aidake kaasa natüürmortide ideede kujunemisele

Reegel 1: Natüürmort – (prantsuse keelest tõlgitud – surnud loodus) – elutute objektide kujutis. See sõna viitab keerukale ja mitmekülgsele kujutava kunsti žanrile, aga ka üksikutele teostele, mis taasesitavad kunstiliselt majapidamistarbeid, muusikariistu, lilli, puuvilju, köögivilju, surnud ulukit ja muid elutuid esemeid.

Natüürmort täidab erinevaid funktsioone. Näiteks:

Dekoratiivne, kodune, abstraktne, graafiline, pildiline, arvuti, mahuline.

Natüürmort räägib erinevate aegade inimeste elust; Isegi elutuid esemeid joonistades saate palju väljendada, öelda midagi inimeste elu kohta.

Vaatame illustratsioone, reproduktsioone ja vastame küsimustele:

Mis on vaikelu?

Millised natüürmortide reproduktsioonid teile kõige rohkem meeldivad ja miks? Nimeta maalide autorid.

Mis ühendab kõiki ühe natüürmordi objekte?

Miks erinevad värvid puuviljade kujutamisel kerguse poolest: ühed on heledamad, teised tumedamad?

Kuidas annavad kunstnikud maalide tasasel pinnal juurviljade ja puuviljade mahtu edasi? Miks on heledamad tõmbed kõikidel puuviljadel ja esemetel ühel pool ja tumedad teisel pool? Millist rolli mängib siin päikesevalgus?

Nad vaatavad tahvlit ja kuulavad mind.

Natüürmort on tasapinnal olevate objektide kujutis

Caravaggio “Fruit Basket”, sest ma armastan puuvilju ja seal on soojad värvid

Teema, positsioon

Kuna mõned asuvad esiplaanil, valgusallikale lähemal, on need heledamad

- päikesevalgus, valgustades objekte, muudab need ühelt poolt heledaks (hele) ja teiselt poolt tumedaks (vari). Valgus ja vari aitavad edasi anda objektide kolmemõõtmelist pilti, nende reaalsust.

Kognitiivne UUD : oma mõtete asjatundlik ja selge väljendamine; ajumäng - illustratsioonide analüüs, žanritunnuste väljaselgitamine;

Kehalise kasvatuse minut

Tõuse maha

väsimus

Aga kõigepealt puhkame natuke. Tõuse oma laua tagant ja korda liigutusi minu järel.

Me peksame, trampime, trampime.

Me peksame, trampime, trampime, (tampima)

Plaksutame-plaksutame käsi, (plaksutama)

Noogutame pead, (noogutab)

Lehvitame koos kätega , (vehime kätega)

Ja siin-seal saame raskusteta pöörata . (sooritage pool pööret ühes ja teises suunas)

Me hüppame kõrgele, koos hüppamine on nii lihtne , (hüppa kohapeal)

Ja siin-seal saame raskusteta pöörata . (sooritage pool pööret ühes ja teises suunas)

Võta istet.

Nad tõusevad laualt ja kordavad liigutusi.

Õpitud materjali rakendamise etapp (õpilaste loominguline tegevus).

Rakendada õpilaste omandatud teadmisi praktikas vikerkaare kujutamisel

- Ja nüüd joonistame natüürmorti.

Täna on meil natüürmort “Pidulaud”. See teema on "maitsev" ja seda on väga meeldiv joonistada. Igal puuviljal, köögiviljal, esemel on põhikuju ja värv, mida tuleb näha. Erinevate puu- ja juurviljade puhul võivad need olla samad, kuid neil on oma värv ja detailid. Natüürmortile tuleb lisada rõõmus meeleolu ja asuda tööle. Vaatame näiteid natüürmortidest, mis on kujutatud rõõmsas toonis.

Järjekord töö teostamine:

Kasutage pliiatsi abil väga heledaid jooni, et visandada kõigi objektide kontuurid.

“Elustame” natüürmorti värvidega.

Üldistame kõik värvid, vajadusel tõstame mõned osad esile küllastunud värviga.

Ootame, kuni värv kuivab.

Koosta objektide koostis vastavalt teatud reeglitele,kujutama natüürmort esitlemisel väljendunud meeleoluga.

Kokkuvõtteid tehes. Peegeldus

Analüüsige ja hinnake eesmärkide saavutamise edukust

Elsa sai oma kauaoodatud maiustused kätte, mis tähendab, et meie teekond ei olnud asjata.

Mida me täna tunnis tegime?

Mis on natüürmort?

Tõstke käsi, kes arvavad, et on loonud natüürmordi?

Poisid, vaadake, kui palju erinevaid ja ilusaid joonistusi olete loonud. Hästi tehtud! Te kõik tegite täna kõvasti tööd.

Tänan teid õppetunni eest. Hüvasti!

Joonistas natüürmorti

Natüürmort - pilt elututest objektidest, mis on ühendatud üheks kompositsiooniks

Tõstke käsi, kes on loonud natüürmordi

Reguleeriv: õpiülesannete aktsepteerimise ja säilitamise võime valdamine; oma tegevuste planeerimise, kontrollimise ja hindamise oskuse arendamine;

Tunni metoodiline arendus

maalimise teemal

ettevalmistusklassis

2. õppeaasta

teemal „Natüürmort. Joonistamine

natüürmort elust"

Lõpetanud: Kukushkina E.N.

Õpetaja

Lastekunstikooli valla õppeasutus Nei

Kostroma piirkond

aasta 2013

Tunni teema: "Natüürmort. Elust natüürmordi joonistamine.

Sihtmärk

Loo elust lihtne natüürmort

Ülesanded:

Arendav: arendada värvidega töötamise tehnikaid, natüürmortiga töötamise järjekorda.

Varustus:

Õpetajale - täismahus seade (natüürmort valge lehe taustal), tabel “Natüürmort (samm-sammult töö)”, visandid köögiviljade ja puuviljade elust (laste tööd)

Nägemisulatus:

Tunniplaan

  1. Aja organiseerimine
  2. Sissejuhatav vestlus
  3. Ülesande kallal töötavad õpilased
  4. Tunni kokkuvõte

Tundide ajal:

  1. Aja organiseerimine

Õpilaste tunniks valmisoleku kontrollimine. Laste positiivne suhtumine tundi.

  1. Sissejuhatav vestlus.

Pidage meeles kujutava kunsti žanre. Järgmisena käsitletakse ühte kunstižanridest - natüürmorti. (Näidatakse illustratsioone)

Kui pildil näed

Imevaas laual,

See sisaldab kimp kaunist

Lumivalged krüsanteemid;

Seal on palju roogasid,

Nii klaasist kui ka lihtsast,

Võib-olla tass või alustass

Kullatud äärisega.

Ja see juhtub ka:

Seal loositakse mäng välja.

Kokkuvõtteks panime

Küpsed virsikud ja ploomid.

Ja pildil ka ehk

Tordiks joonistatud.

Ja nii pilt

Seda hakatakse nimetama natüürmortiks.

Natüürmort - (tõlkes prantsuse keelest - surnud loodus) - elutute objektide kujutis. See sõna viitab keerukale ja mitmekülgsele kujutava kunsti žanrile, aga ka üksikutele teostele, mis taasesitavad kunstiliselt majapidamistarbeid, muusikariistu, lilli, puuvilju, köögivilju, surnud ulukit ja muid elutuid esemeid. Natüürmort tekkis seoses realismi arenguga maalikunstis ning kunstnike tehniliste ja tunnetuslike võimaluste avardudes määratleti see 17. sajandil iseseisva žanrina.

Natüürmort täidab erinevaid funktsioone. Näiteks:

Dekoratiivne - tabab looduslike vormide värvilisust, graatsilisust ja hiilgust, neid mõnevõrra liialdades ja muutes, kaunistab interjööri;

Temaatiline - kujutab esemeid, mida ühendab üks teema (laste - sisaldab mänguasju, sport - spordiatribuute jne.

Natüürmort räägib erinevate aegade inimeste elust; Isegi elutuid esemeid joonistades saate palju väljendada, öelda midagi inimeste elu kohta.

Mida saate seda natüürmorti vaadates öelda? (paljundamise demonstratsioon) vaikelu

Mõistatused:

Kuus portselanist sõpra

Nad seisid ringis laudlinal,

Õhtul tahtis

Luba meid teega. (tassid)

Mu vorm särab eredalt,

Laual olen komandör.

Nad teavad tasse, teekannu;

Ma olen suur boss. (samovar)

Kaks õde: üks suur,

Manna segab putru.

Noh, väike õde

Teed segatakse valjult. (Lusikas)

Just nagu rusikas,

Punane tünn,

Sa puudutad seda – see on sile,

Ja kui näksite, on see magus! (Õun)

Kuldne pea

Suur, raske.

Kuldne pea

Ta heitis pikali puhkama.

Pea jäi pikali

Ainult kael on õhuke. (kõrvits)

Mustade majade kuldne sõel on täis. (päevalill)

Suvel aias värske, roheline,

Ja talvel on need tünnis kollased ja soolased.

Arva ära, hästi tehtud

Mis on meie nimi? (kurgid)

Oksal ripuvad pallid,

Läks kuumast siniseks. (Ploom)

Vaatame illustratsioone, reproduktsioone ja vastame küsimustele:

Mis on vaikelu?

Millised natüürmortide reproduktsioonid teile kõige rohkem meeldivad ja miks? Nimeta maalide autorid.

Millised värvid (soojad või jahedad) neis domineerivad? Miks?

Mis ühendab kõiki ühe natüürmordi objekte? (Teema, kuuluvus)

Miks erinevad värvid puuviljade kujutamisel kerguse poolest: ühed on heledamad, teised tumedamad?

Kuidas annavad kunstnikud maalide tasasel pinnal juurviljade ja puuviljade mahtu edasi? Miks on ühel küljel heledamad tõmbed kõigil puuviljadel ja esemetel ja teisel pool tumedamad? Millist rolli mängib siin päikesevalgus? (päikesevalgus, valgustades objekte, muudab need ühelt poolt heledaks (see on valgus) ja teiselt poolt tumedaks (vari). Valgus ja vari aitavad edasi anda objektide kolmemõõtmelist pilti, nende tegelikkust.)

Peegeldus

Materjali tugevdamiseks pakun välja mängu “Tee vaikelu”. Teie ees pakutavatest objektidest teen ettepaneku teha natüürmorte ja anda neile nimed. (Osalevad nii tugevad kui nõrgad lapsed)

Kehalise kasvatuse minut

Riiulil oli korv, tühikäigul (istuge maha, ümber käed - imiteerige korvi)

Tõenäoliselt oli tal terve suve igav (pea kallutab, vasakule ja paremale)

Nüüd on sügis käes ja lehestik on kollaseks muutunud (tõuse püsti ja tõmba puuoksi)

Saagikoristuse aeg on kätte jõudnud. (venitada, teeselda, et korjad puudelt vilju)

Korv on õnnelik (ümber käed teie ees, noogutage pead)

Ta oli üllatunud (laiutas käed)

Et aias on nii palju vilju! (tõuske varvastel, näidake kätega suurt ringi)

  1. Ülesande kallal töötavad õpilased

Natüürmort elust.

Tänapäeval on meil juur- ja puuviljade vaikelu. See teema on "maitsev" ja seda on väga meeldiv joonistada. Igal puu- ja köögiviljal on põhikuju, värv, mida tuleb näha. Erinevate puu- ja juurviljade puhul võivad need olla samad, kuid neil on oma värv ja detailid.

Järjekordtöö teostamine:

  1. Peal ettevalmistavSelles etapis kasutage pliiatsit, et visandada kõigi objektide kontuurid väga heledate joontega. Soovitav on joonistada ilma paranduseta kustutuskummiga, igal juhul ärge seda kuritarvitage, sest... Kustutuskummiga hävitatud paberi tekstuur muudab värvi tumedamaks ja tuhmiks. Samade peenikeste joontega tähistame kõikide natüürmortide objektide ja keskkondade esiletõstetud ja varjude piire.
  1. Esimesel etapil Alustame tööd natüürmordi üldiste värviomadustega värviga, selleks valmistame väheküllastunud segu - värviskeemi, mille kanname läbipaistva kihina joonise kõikidele osadele, välja arvatud esiletõstmised.
  2. Maalimise teises etapis modelleeritakse kõigi objektide kolmemõõtmeline kuju ja antakse edasi nende valgustus. Eraldi tõmmetega suurendame valgustatud külgede värviküllastust. Varjude värvus on ühtlane ja seda mõjutab keskkond. Need on kaetud läbipaistvate, kuid tumedamate värvidega. Iga varjude kujutamiseks rakendatud tõmmet tuleb võtta seoses teiste objektide külgnevate pindade värviga ja muude varjudega, mis puudutavad tooni, küllastust ja heledust.
  1. Kolmandas etapis Jätkame mahulise vormi ja ruumi modelleerimist peenemate värvivarjunditega. Me võrdleme iga paberile pandud lööki natüürmortiga, vaheldumisi liigutades silmi esmalt pildile, seejärel loodusele. See võimaldab näha, kas looduses eksisteeriv värviproportsioon on edasi antud. Värvivarjundite kujutamine valguses, poolvarjus ja varjus viib järk-järgult kuju peene modelleerimiseni, ruumi ja valgustuse kujutamiseni.
  1. Viimasel etapil Üldistame kõik värvid, vajadusel tõstame mõned osad küllastunud värviga esile ja kustutame üleliia heledad, mis üldisest värvilahendusest välja löövad. Joonis on valmis.

IV. Tunni kokkuvõte

Vaata ja analüüsi tehtud tööd. Pane tähele kaunilt leitud värvikombinatsioone loodusobjektide iseloomu edasiandmisel.

Levinud vigade analüüs.

Töökohtade puhastamine.

Viited:

  • B. M. Nemensky “Kujutav kunst ja kunstilooming” klass 1-4 Moskva “Valgustus” 2008
  • E. Rožkova “Kaunid kunstid algkoolis” Moskva “Valgustus” 1980. a

Tunni eneseanalüüs

ettevalmistusklassis (2. õppeaasta)

"Natüürmort. Joonistades elust kahe inimese natüürmorti

esemed"

Eesmärk ja ülesanded:

Hariduslik: tutvustada õpilastele asjade maailma kujutamise vormide mitmekesisust kunstiajaloos, laiendada teadmisi natüürmorti žanrist, natüürmordi eripäradest maalis, graafikas, skulptuuris ning õpetada kujutada erinevaid objekte.

Arendav: arendada värvidega töötamise tehnikaid.

Hariv: kasvatada esteetilist tundlikkust.

Varustus:

Õpetajale - täismahus seade (kahe objekti natüürmort), tabel “Natüürmort (samm-sammult töö)”, visandid köögiviljade ja puuviljade elust (laste tööd)

Õpilastele - akvarell, guašš, paber, pintslid, graafilised materjalid

Nägemisulatus:

I. Mashkov “Puu taldriku peal”, A. Lentulov “Natüürmort”, V. Van Gogh “Päevalilled”, K. Korovin “Natüürmort. Lilled ja puuviljad."

Vastavalt programmile on see teema lisatud ka lõikejoonisesse elust. Teemal „Natüürmort. Köögiviljade ja puuviljade natüürmordi joonistamine elust" võtab 2 tundi.

Selle tunni põhieesmärk on anda õpilastele teadmisi vaikelu kohta; õpetada kujutama esemeid natüürmordis, kasutades nii graafilisi kui ka pildilisi vahendeid. Tund koosneb korraldusmomendist, uue teoreetilise materjali esitamisest, õpitud materjali kinnistamisest ja laste iseseisvast tööst.

Valmistusin tunniks õigeaegselt, valmistasin ette kogu visuaalse materjali, mida tunnis vaja läheb. Sisu, temaatiline fookus ja tehnoloogia olid täielikult kooskõlas klassi arengutasemega.

Kasutasin õppeaega ratsionaalselt. Tund algas korraldusliku hetkega, mis algas õpilaste töövaimuga tunniks.

Uue materjali - seda tüüpi õppetüki põhiosa - esitlus viiakse läbi seletusmeetodil, loos koos reproduktsioonide demonstreerimise elementidega. Selles tunni etapis selgitasin õpilastele natüürmorti mõistet ja tutvustasin neile natüürmortide liike. Haridusprotsessi tõhususe suurendamiseks ja selle tagamiseks, et selles vanuses lapsed ei kaotaks tunni vastu huvi, kasutasin vestluses mõistatusi.

Uue materjali koondasin mängu “Tee vaikelu” näol. Sellest tööst võtsid osa nii tugevad kui nõrgemad lapsed. Selles etapis olid väga selgelt näha õpilaste teadmised, mis teoreetilise materjali esitamisel omandati.

Enne iseseisvat tööd viisin laste tervise hoidmiseks läbi kehalise kasvatuse tunni.

Tunni iseseisva töö etapis selgitasin lastele natüürmordi kallal töötamise järjekorda.

Iseseisva töö käigus osutas õpetaja õpilastele individuaalset abi individuaalsetest võimetest lähtuvalt. Parema järjepidevuse tagamiseks iseseisva töö tegemisel kasutati õpetlikku tabelit “Värvilise natüürmordi esitamise järjekord”.

Tunni lõpus tegin õpilaste töödest näituse, kus töid analüüsiti: mis töötas ja mis mitte? Nägin selgelt, kuidas õpilased sellest teemast aru said. Õpilaste hindamine.

Valitud töövormid ei ole juhuslikud, need on selles vanuses lastele põnevad ja pakuvad neile huvi. Usun, et õpilaste arusaam eesmärgist realiseerus täielikult.


MAALIMISE TUNNI KAVA

Tunni teema: “Natüürmort erinevatest materjalidest esemetest”

Erialade õpetaja: Tyurenkova Olga Alekseevna

Töökoht: MBOU DOD "Brjanski lastekunstikool"

Üksus: Maalimine

Klass: 6

Tunni teema ja number: "Erinevatest materjalidest esemete natüürmort." 2. õppetund

Tundide arv teemal: kell 12

Õppetunni kestus: 40 min

Eesmärgid:

A)hariv:

    kinnistada teadmisi maaližanrist "natüürmort";

    õpetada võtteid suurte värvitoonide suhetega elust pärit natüürmordi samm-sammult teostamiseks vastavalt objektide vormi, mahu ja materiaalsuse maalis edasiandmise reeglitele ja seadustele;

b)arendamine:

    õpilaste loova kujutlusvõime arendamine;

    kujutlusvõime arendamine;

    mõtlemisvõime arendamine;

    pintslioskuste arendamine;

    peenmotoorika arendamine;

V)hariv:

    kasvatada huvi meid ümbritseva maailma vastu, “maalimise” teema vastu;

    kasvatada töökultuuri, tähelepanu, sihikindlust, õpetada ennast hindama tehtud tööd.

Tunni eesmärgid: viima läbi natüürmordi värvilahenduse algetapp vastavalt natüürmordi tööetappidele; anda edasi suurte laikude värvi-toonide suhteid, esemete “oma” varje ja natüürmordi esemete varje, kasutades segatehnikat akvarellis.

Klasside tüübid: kombineeritud:

a) selgitav ja näitlik (vestlus);

b) praktiline (õpilastöö).

Materjalid ja varustus:

õpetaja jaoks:

    Metoodiline käsiraamat “Akvarellitehnikas samm-sammult natüürmordi töö” (4 lehte).

    Brjanski lastekunstikooli 5.–6. klassi õpilaste loomingulised tööd teemal “Natüürmort erinevatest materjalidest esemetest”.

    Kunstnike maalide reproduktsioonid teemal “Natüürmort”.

õpilastele:

    akvarellvärvid;

    ettevalmistav joonis AZ paberil;

    pintslid nr 7, 5, 3;

    paberipalett;

    nupud;

    purgid vett.

Tunni struktuur:

    Korraldusmoment - 3 min.

    Õppematerjali esitlus - vestlus, küsitlus tunni teemal, natüürmordi töö etappide uurimine - 12 min.

    Iseseisev töö - 20 min.

    Töö analüüs - tunni kokkuvõtte tegemine - 4 min.

    Töö valmimine - 1 min.

TUNNI nr 2 EDU

    Aja organiseerimine

Õpilaste kohaloleku kontrollimine. Töökohtade ettevalmistamine ülesandeks, molbertite asetamine täismõõdus seade ümber, visandite kinnitamine, tööriistade, värvide, palettide, pintslite, veepurkide paigutamine.

    Tunni eesmärgi avaldus

Õppematerjali esitlemine - küsitlus eelmise tunni kohta, vestlus, värvilise natüürmordi samm-sammult teostamise uurimine vastavalt tabelile.

Eesmärk: kinnistada eelmises tunnis omandatud teadmisi, õpetada lastele, kuidas alustada natüürmordi värvilahendusega.

Küsimused õpilastele (vestluse käigus).

    Mis on maalimine?

"Maalimine on kujutava kunsti liik, milles värvil on suur roll."

    Nimetage meile tuntud maaližanrid.

"Portree, natüürmort, maastik, animalistlik žanr, mütoloogiline žanr."

    Mis on vaikelu?

“Natüürmort - surnud loodus (prantsuse). Ehk siis elututest esemetest, majapidamistarvetest, majapidamistarvetest tehtud lavastus.»

Vaatame kunstnike natüürmortide reproduktsioone.

    Mida me nendes reproduktsioonides näeme? jne.

Nüüd vaatame oma natüürmorti. Anname natüürmortiobjektidele värvi- ja tooniomadused. Kirjeldame nende objektide faktuuri, millest natüürmort on koostatud.

Oleme taas veendunud, et värv on maalimise aluseks:

esiteks, värvi saab tajuda erineval viisil ja edastada ümbritseva maailma ilu;

teiseks võib värv väljendada tundeid, meeleolu ja emotsionaalset seisundit;

kolmandaks saab värviga mõelda ja konstrueerida objekti kuju, edasi anda tekstuuri ja volüümi.

Täna tunnis teeme värviskeemi algust. Õpilased lõpetasid natüürmordi esimese etapi – graafilise ehituse. Valminud on esialgsed eskiisid - natüürmortide esemete kompositsiooni otsimine poognavormingus. Valmis natüürmordi värvilahenduse esialgne eskiis.

Akvarellis natüürmorti tööpõhimõte on tumedast heledani. Kaalume õppevahendit - "värvilise natüürmorti teostamine".

Teine etapp. Tööd teostatakse järgmises järjekorras.

Esiteks korraldame objektid vaimselt vastavalt värvitoonile - natüürmordi objekti kõige küllastunud värvi ja heledusega kuni kõige heledamateni:

a) määrake natüürmordi värvi ja tooni järgi kõige küllastunud objekt. See on roheline drapeering, sinine drapeering;

b) siis liigume edasi objektide juurde, mille värvus ja heledus on vähem küllastunud (keskmine tonaalsus). See on helesinine drapeering, teekann, õun, sidrun;

c) määrake natüürmordi kergeim objekt - valge keraamiline tass.

Töötame järgmise skeemi järgi:

    Oma vari objektil.

    Lennuki objektilt langev vari.

    Refleks objektil + puudutus taustaga.

    Penumbra objektil.

    Valgustage objekti + puudutage taustaga.

Analüüsime tööde järjestust värviliselt.

Niisiis, kõigepealt värvime varjuküljel rohelised ja sinised eesriided. Seejärel joonistame helesinisele drapeeringule varjuküljelt voldid. Siis vaatame õuna ja teekannu. Need esemed erinevad tekstuuri ja tähtsuse poolest. Hakkame teekannule oma varje maalima. Teekann on metallist ja läikiva pinnaga. Sellel on tumedad kohad - rooste. Esiplaanil on õun. Oma varju maalimine õunale. Seejärel värvime sidrunile oma varju. Seejärel näitame varjusuhteid natüürmordi kõige kergemal objektil - tassil.

Tuleb märkida, et iga kord, kui hakkate iga järgneva objekti varjuosa värviliselt kujutama, peate seda võrdlema eelmise objekti varjuosaga.

Seejärel võrdleme samas järjestuses langevaid varje, seejärel objektidel esinevaid reflekse, seejärel objektide pooli ja lõpuks natüürmordi objektide valgustatud osi.

Oma töös liigume natüürmordiobjektide kõige tumedamatelt ja küllastunud varjudelt (oma ja langevad) keskkonda arvestades heledamate poole, unustamata, et kunstliku valgustuse korral on oma ja langevad varjud külma varjundiga.

Seega tuleks tähelepanu pöörata toonide ja värvivarjundite erinevuse tuvastamisele, võttes arvesse asjaolu, et mida lähemal on objektid meile, seda kontrastsemad on nende värvi ja tooniga; mida edasi, seda rohkem nende värv ja kuju pehmenevad, värvi küllastus ja kontrastsus kaob.

Ärge unustage, et me rakendame lööke vastavalt objektide kujule. Kõik majapidamistarbed on geomeetriliste kehade kõige lihtsamad kombinatsioonid. Pöördume käsiraamatu – õpilaste tööde – poole. Vaatame neid. Kui objekt meenutab meile palli kuju, siis löögid asetatakse ringikujuliselt (ovaalikujuliselt), kui silindriline või kooniline pind - siis vertikaalselt või horisontaalselt (nurga all) jne.

    Õpilaste iseseisev töö - 20 minutit, mille jooksul läbivad õpilased segatehnikas akvarellidega natüürmordi värvimise esimese etapi. Tunnis tehakse õpilastele individuaalset ja silmast silma tööd.

    Õppetunni kokkuvõte -- tööde näitus. Esile tõstetakse kõige kompetentsemalt valminud tööd. Tööd analüüsitakse ja üksikud (tüüp)vead välja sorteeritakse.

Tunni eest antakse hinded.

    Tunni lõpp

Tunni lõpus puhastatakse tööpiirkonnad.

Metoodiline töö. Teema avatud õppetunni ülevaade:

“Dekoratiivne natüürmort joont ja laiku kasutades” Lastekunstikooli kunstiosakonna 2. klassis

Tunni eesmärk: värviruumi organiseerimine. Värvide tasakaal ja harmoonia. Otsige ja looge dünaamiline kompositsioon.
Tunni tüüp: kombineeritud.
Tundide arv: 6 tundi.
Õppetunni kestus: 45 minutit.
Tunni eesmärk: dekoratiivse natüürmordi kompositsiooni esitamine joonte ja täppidega A3 lehel, kasutades õpilaste valikul visuaalseid vahendeid.
Varustus:
Õpetajale: eelmiste õpilaste tööd, õppevahendid, õppematerjalid.
Õpilastele: A3 paberileht, akvarell- ja guaššvärvid, pintslid, pliiats, kustutuskumm, palett.
Tunniplaan:
1 osa. 13 minutit. Organisatsioonimoment, õppematerjali edastamine.
Ühine eesmärkide seadmine õpilastega, mille eesmärk on koguda vajalik ja võimalik visuaalne ja informatiivne materjal järgnevaks dekoratiivse natüürmorti tööks. Eraldage õpilaste mõtetes tunni teema ja eesmärgid.
Kasuta illustratsioonkaarte, tehnoloogilisi kaarte, ettekannet dekoratiivtehnikates töötavatest kunstnikest, küsimusi õpilastele.
2. osa. 7 minutit.
Värvivalik dekoratiivse natüürmordi jaoks.
3. osa. 20 minutit.
Iseseisev töö (dekoratiivse natüürmordi visandid, mille aluseks on joon ja täpp), töö guaššvärviga A3 formaadis.
4. osa 3 minutit.
Hindav-refleksiivne tegevus signaalide abil: punane – “5”, sinine – “4”, roheline – “3”.
Kodutöö. 2 minutit.
Tehke A3-formaadis guaššvärvi dekoratiivse natüürmordi jaoks harjutus värvide “soe - külm”, “tume - hele” omaduste kohta.

Tunni edenemine

Aja organiseerimine: õpilaste tunniks valmisoleku kontrollimine, vajalike materjalide ja vahendite olemasolu (A3 paber, pliiats, kustutuskumm, guašš, pintslid, palett).
Uue materjali selgitus.
Meie tunni teemaks on dekoratiivne natüürmort kasutades joont ja täppi. Täna meenutame mõistet “dekoratiivsus”, mõelgem, kuidas kuulsad kunstnikud lahendasid reproduktsioonide ja esitluse näitel vaikelu dekoratiivse stiliseerimise küsimusi. Räägime dekoratiivse stiliseerimise meetoditest natüürmortis. Seejärel ootab teid ees praktiline töö meie tunni teema kinnistamiseks. Meie eesmärk on värvide tasakaal ja harmoonia töös. Enne uuest teemast rääkimist tuletan teile meelde, et esmalt on vaja teha eskiis oma tulevase töö jaoks. On vaja joonistada värvid, värvid, milles tulevane töö on. Muidugi teate, et stiliseerimine on kujutatud objektide dekoratiivne üldistus, kasutades mitmeid tavapäraseid tehnikaid kuju, mahu ja värvisuhete muutmiseks. Selleks, et dekoratiivses natüürmortis stiliseerimine toimuks, peab see olema üles ehitatud ühtsele plaanile, kus kõik kujutatud objektid, nagu kõik visuaalsed vahendid, peavad töötama ühtse kompositsiooniprintsiibi, ühe idee jaatamise nimel. Stiliseerimine võib minna äärmise lihtsustamise ja taandamise teed objekti sümboliteks või vastupidi, muutes vormi keerulisemaks ja täites kujutise dekoratiivsete elementidega. Saate ehitada natüürmorti viskoossetele plastist siluettidele või võtta aluseks tükeldatud ristkülikukujulisi kujundeid, millel on dünaamilised jooned ja kontrastsed värvikombinatsioonid. On vaja, et iga natüürmort oleks arusaadav ja sellel oleks oma eripära.



Kuju teisendamise meetodid (pudeli näitel). Reproduktsioonide väljapanek.
1. Ümardage või pikendage kuju.
2. Muutke proportsioonide suhet nii objekti sees kui ka objektide vahel.
3. Saate suurendada või vähendada esemete arvu, tutvustada täiendavaid esemeid ja kardinaid.
4. Värvilaikude suhe.

Nii et kordame:
1. Mis on “dekoratiivsus”?
2. Kuidas mõistate väljendit "objekti stiliseerimine"?
3. Millised on objekti väljendamise viisid?
4. Mida tähendab värvilaikude tasakaal?
Vaatame nüüd ettekannet teemal "Dekoratiivne natüürmort kunstnike loomingus". Näita esitlust.










Niisiis, kinnitame, millised artistid teile esitlusest meelde jäid (kunstnike reproduktsioonidega kaartide näitamine).
Nüüd peate tulevaseks tööks tegema eraldi paberilehele värviskeemi.
Nüüd soovitan teil teha praktilist tööd A3 formaadis. Elust on vaja teha dekoratiivse stiliseeritud natüürmorti eskiis. Seda saab teha kuulsate kunstnike stiilis nendest, keda me varem käsitlesime. Kompositsioonis on vaja objektid õigesti paigutada. Tasakaalu saavutamiseks võite kasutada tasapinna osadeks jagamist. Värviskeem on kontrastsetes ja täiendavates värvides, jaotage värviaktsente õigesti.

Iseseisev töö. 20 minutit.










Hindav ja reflekteeriv tegevus. 3 minutit.
Kodutöö. 2 minutit. Tehke ise harjutus värviomaduste kohta.

Kirjandus
1. N.P. Beštšastnov, V.Ja. Kulakov ja teised. “Maalimine” - M: Vlados, 2003.
2. Alekseev S.O. “Värvi kohta” - M, 1974.
3. Anufriev V.G., Anufrieva L.G., Kisljakovskaja T.N. jt. "Joonistamine, maalimine, molberti kompositsioon, graafilise disaini alused."
4. Beda G.V. "Maal" - M: Haridus, 1986.
5. Volkov N.N. “Kompositsioon maalikunstis” - M: 1977.
6. Volkov N.N. “Värv maalis” - M: Iskusstvo, 1985
7. Kuzin V.S. “Kaunid kunst”, 2. klass – M: Bustard
8. Manin V.S. “Vene maalikunsti meistriteosed” - M: Valge linn, 2003.
9. Yashukhin A.P. "Maal" - M: Valgustus, 1985.

Testitud eksperdi poolt

Valige vaatamiseks arhiivist dokument:

Tunniplaan Maalimine 1.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta. Sissejuhatav tund nr 1. 3h.

Teema: Maalimise põhitõed

Sihtmärk:

Ülesanded : Õpetage maalimise põhitõdesid. Tutvustada erinevaid maalimaterjale ning nende väljendus- ja visuaalseid võimeid, õpetada guaššiga joonistamise tehnikat, akvarelli, maalitehnikaid (märg, kuiv pintsel jne).Arendada pintslioskusi maali teostamisel;

Seadmed ja materjalid

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine.

Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Sissejuhatus koolituskursuse ainesse, eesmärgisse ja eesmärkidesse. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Maalide analüüs. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Pintslite, värvide, paberi, põhitehnikate tutvustus. Värvide (akvarell, guašš, pastell, õlivärvid jne) ja nende omaduste (toon, küllastus) tutvustus. Akromaatilised ja kromaatilised värvid maalikunstis.

3. Praktiline töö. Õun akromaatilises vahemikus. Eskiisi joonistamine ja värvimine. Iseseisev tegevus: värviteaduslikud harjutused akromaatiliste ja kromaatiliste värvidega ornamendi sooritamiseks.

4. Tunni kokkuvõte

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan Maalimine 10.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 10,3 tundi.

Teema: Lehtpuu visandid maalimine

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Lehtpuu maalimise visandid. Tutvustage sügispuu maalimise proportsioone ja individuaalseid iseärasusi, värvipaletti sügise kujutamisel. Värvlaigu põhiomaduste uurimine. Sissejuhatus mõistesse "objekti loomulik värv".

3. Praktiline töö. Lehtpuu maalimise visandid. eskiisi sooritamine, värvisketš Iseseisev töö: loodusvaatlus ja puude illustratsioonid, puu eskiis

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 11.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 11,3 tundi.

Teema: Sügismaastiku visandite maalimine

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Sügismaastiku visandite maalimine. Sissejuhatus õhust perspektiivi. Seotud värvide skaala koostamine. Värvivenituse kasutamine õhust perspektiivi edastamiseks. Seotud värvide skaala tegemine paljude toonidega, akromaatiliste värvide lisamine. Kollase-punase vahemiku omaduste uurimine. Tooni, värvi, värviküllastuse kontrastid.

3. Praktiline töö. Sügismaastiku visandite maalimine, eskiisi täitmine, värvivisand. Iseseisev töö: värvivenituste teostamine, kompositsiooniotsing

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan Maalimine 12.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 12,3 tundi.

Teema: Kaheosalise lavastuse maal neutraalsel taustal.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Kaheosalise lavastuse maal neutraalsel taustal. Õpetada pildilise kirjaoskuse põhitõdesid: tooni- ja värvisuhete seaduspärasusi, alluvuse ja kontrasti seaduspärasusi, tervikut ja detaili.

3. Praktiline töö. Kaheosalise lavastuse maal neutraalsel taustal. Iseseisev töö: värvivenituste teostamine, kompositsiooniotsing

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 13.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 13, 3 tundi.

Teema: Erinevate loomade visandid maalimine.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Erinevate loomade visandid maalimine. Tutvustage värviliste loomade ja lindude kujutiste proportsioone ja omadusi. Värvilaik ja värvisiluett.

3. Praktiline töö. Erinevate loomade visandite maalimine: värvivisaade tegemine, kompositsiooniotsing Iseseisev töö: vaatlus looduses ja loomade illustratsioonidel, sketš

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 14.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 14, 3 tundi.

Teema: Maal on lavastatud kolmest sarnase värviga objektist.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Maal on lavastatud kolmest sarnase värviga objektist. Tutvustage neutraalsel taustal kolmest sarnase värvi objektist koosneva komplekti kujutise proportsioone ja omadusi. Natüürmorti maalimine fraktsioonilise löögi tehnikas.

3. Praktiline töö. Kolmest värvilt sarnasest objektist lavastatud maal: värvivisaade esitamine, kompositsiooniotsing Iseseisev töö: natüürmordi eskiis

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan Maalimine 15.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 15, 3 tundi.

Teema: Autoportree värviline.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Autoportree värviline. Inimese näo põhiproportsioonide tundmine. Tugevdada segamisvõimet

3. Praktiline töö. Autoportree värviline: värvivisaade tegemine, kompositsiooniotsing Iseseisev töö: värvide segamine, värvide venitamine mahu edasiandmiseks.

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 16.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 16, 3 tundi.

Teema: Okaspuu maalimise visandid.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Okaspuu maalimise visandid. Tugevdada oskust kasutada töös harmoonilisi värve ja toone.

3. Praktiline töö. Okaspuude visandite maalimine: värvivisaade tegemine, kompositsiooniotsing. Iseseisev töö: loodusvaatlus ja puude illustratsioonid, kuuse eskiis.

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan Maalimine 17.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 17, 3 tundi.

Teema:

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa.

3. Praktiline töö.

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 18.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 18, 3 tundi.

Teema: Natüürmort kahest esemest külmades värvides.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Natüürmort kahest esemest külmades värvides. Esitage mõiste "lahedad värvid". Tonaalne kontrast, esemete iseloomulike tunnuste tugevdamine, kuju paljastamine. Iseseisev töö: majapidamistarvete natüürmort

3. Praktiline töö. Kahe objekti natüürmordi maalimine külmas värvilahenduses: värvisketšide tegemine, kompositsiooniotsing. Iseseisev töö: majapidamistarvete natüürmort

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 19.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 19, 3 tundi.

Teema: Maalimine elu kimpudest lilledega seotud värvides.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Maalimine elu kimpudest lilledega seotud värvides. Seotud värvide skaala tegemine paljude toonidega, akromaatiliste värvide lisamine. Kollase-punase vahemiku omaduste uurimine. Tooni, värvi, värviküllastuse kontrastid.3. Praktiline töö. Maalimine elukimpudest lilledega seotud värvides: värvisketšide teostamine, kompositsiooniotsing. Iseseisev töö: majapidamistarvete natüürmort, värvide segamise harjutused, värvivenitused, värvivisandid

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan Maalimine 2.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 2,3 tundi.

Teema: Värviteaduse alused

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Maalide analüüs. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Mustri värvikompositsioon. Värviteaduse põhitõdedega tutvumine, mustri värvikompositsiooni konstrueerimise reeglid.

3. Praktiline töö. Ornamendi kujutis triibus, ruudus ja ringis. Iseseisev tegevus: värviteaduslikud harjutused ornamendi lõpetamiseks põhi- ja sekundaarvärvidega. Eskiisi joonistamine ja värvimine

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 20.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 20, 3 tundi.

Teema: Kahe majapidamiseseme natüürmortmaal soojades toonides.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Kahe majapidamiseseme natüürmortmaal soojades toonides. Tutvustage värvide üleminekute peenust värve heledamaks muutes. Arenda oskust paleti kõla pehmendada, leida sama värvi erinevaid toone. Andke mõiste "soojad värvid", värvide harmoonia.

3. Praktiline töö. Natüürmortide maalimine kahest soojades toonides majapidamisesemest: värvivisaade tegemine, kompositsiooniotsing. Iseseisev töö: värvivenitusharjutused, soojades toonides kaunistused

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 21.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 21, 3 tundi.

Teema: Maali elust harivad natüürmordid kahest kontrastvärvi objektist neutraalsel taustal.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Maali elust harivad natüürmordid kahest kontrastvärvi objektist neutraalsel taustal. Esitage mõiste "värvikontrast". Arendada oskust kasutada maalimisel kontrastseid värve.

3. Praktiline töö. Elust õpetlike natüürmortide maalimine kahest kontrastset värvi objektist neutraalsel taustal: värvivisaade tegemine, kompositsiooniotsing. Iseseisev töö: natüürmordi värvilahenduse kompositsiooniotsing, esemete visandid

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 22.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 22, 3 tundi.

Teema: Loominguline tegevus.

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Pildikompositsiooni konstrueerimise põhitõdede õpetamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi.Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Loominguline tegevus. Iseseisev töö: ettevalmistus võistlusteks, näitusteks (materjalid ja teema õpilaste valikul)

3. Praktiline töö. Iseseisev töö: kompositsiooniline värvilahenduste otsimine natüürmortile, esemete visandid, maastikud.

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan Maalimine 3.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 3, 3 tundi.

Teema: Värviteaduse alused

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Värviteaduse aluste õpetamine, mustri värvikompositsiooni konstrueerimise reeglid. Rütmi tutvustus, sümmeetriliste ja asümmeetriliste mustrite kujutamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi. Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Mõistete määratlus: värv, värviomadused, värviratas, soojad ja külmad värvid. Mustri värvikompositsioon. Värviteaduse aluste õpetamine, mustri värvikompositsiooni konstrueerimise reeglid. Rütmi tutvustus, sümmeetriliste ja asümmeetriliste mustrite kujutamine.3. Praktiline töö. Eskiisi joonistamine ja värvimine. Ornamendikompositsioonide teostamine värviringi ühes kvartalis asuvas vahemikus. Iseseisev töö: harjutused värvide segamisel.

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Vaatamiseks valitud dokument Tunniplaan: Maalimine 4.docx

Raamatukogu
materjalid

Õppeaine: "Maalimine"

Esimene õppeaasta Tund nr 4, 3 tundi.

Teema: Lehtede värvimine

Sihtmärk: Tingimuste loomine kunstiõpetuseks, õpilaste kaunite kunstide alaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks.

Ülesanded : Värvikompositsiooni põhitõdede õpetamine. Rütmi tutvustus, sümmeetriliste ja asümmeetriliste mustrite kujutamine. Tutvustada värviteaduse põhitõdesid maalikunstis. Arendada värvitaju ja oskust värve segada, saada põhivärvide keerulisi toone.Arendage maali tegemisel pintslioskusi. Arendada oskust tegevusi planeerida, iseseisvalt oma kasvatustegevust kontrollida ja oma tööd objektiivselt hinnata.

Seadmed ja materjalid : paberilehed, pintslid, värvid, vesi, loodusobjekt, värvilahendused, esitlus kunstnike maalide näidistega, reproduktsioonid.

Tundide ajal

1. Organisatsioonimoment . Tervitamine, tunniks valmisoleku kontrollimine. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Töökoha korraldus.

2. Põhiosa. Tunni teema seletus. Demonstratsiooni ja visuaalsete diagrammide demonstreerimine. Värviteaduse alused. Sissejuhatus värviteaduse põhitõdedesse. Pildilise kujutamise vahendid tasapinnal. Värvid. Värvi nihe.

3. Praktiline töö. Lehtede värvimine. Eskiisi joonistamine ja värvimine. Harjutuste tegemine värviliste segude loomiseks, segades kollaseid toone sisaldavaid värve ja lisades akromaatseid värve. Kompositsiooni esitamine kollases värvitoonis. Iseseisev töö: sügislehtede visandid.

4. Tunni kokkuvõte . Tööde näitus ja arutelu. vastused küsimustele: Mida õppisite, mis jäi meelde ja meeldis, millised raskused tekkisid?

Toimetaja valik
Kaksikute naiste sobivuse teiste märkidega määravad paljud kriteeriumid, liiga emotsionaalne ja muutlik märk on võimeline...

24.07.2014 Olen eelmiste aastate vilistlane. Ja ma ei suuda isegi kokku lugeda, kui paljudele inimestele pidin selgitama, miks ma ühtset riigieksamit sooritasin. Tegin ühtse riigieksami 11. klassis...

Väikesel Nadenkal on ettearvamatu, mõnikord väljakannatamatu iseloom. Ta magab rahutult oma võrevoodis, nutab öösiti, aga see pole veel...

Reklaam OGE on meie riigi 9. klassi üldhariduskoolide ja erikoolide lõpetajate peamine riigieksam. Eksam...
Oma omaduste ja ühilduvuse järgi on Lõvi-Kukk mees helde ja avatud inimene. Need domineerivad natuurid käituvad tavaliselt rahulikult...
Õunapuu õuntega on valdavalt positiivne sümbol. Enamasti lubab see uusi plaane, meeldivaid uudiseid, huvitavaid...
Nikita Mihhalkov tunnistati 2017. aastal kultuuriesindajate seas suurimaks kinnisvaraomanikuks. Ta deklareeris korteri...
Miks sa näed öösel unes kummitust? Unistuste raamat ütleb: selline märk hoiatab vaenlaste mahhinatsioonide, murede, heaolu halvenemise eest....
Nikita Mihhalkov on rahvakunstnik, näitleja, režissöör, produtsent ja stsenarist. Viimastel aastatel on ta tegelenud aktiivselt ettevõtlusega.Sündis aastal...