Музична подорож. Музика різних країн. Музична подорож світом Розповідь про музичну подорож різними країнами


Розробка уроку музики для 3 класу

«Музична подорож»

вчитель музики ДБОУ ЗОШ №123 Виборзького району СПб.

Тип уроку: урок-гра (із застосуванням мультимедійних технологій)

Цілі:

1) включити учнів до активного процесу пізнання музики через урок-гру

2) виявити рівень музичних знань.

Завдання:

  1. Розвивати винахідливість та активність дітей
  2. Підвищити рівень музичної грамотності
  3. Збудити дітей до творчості
  4. Викликати емоційний відгук у дітей

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, синтезатор, DVD-плеєр, диски з музичними творами.

Хід уроку:

Вчитель: Дорогі хлопці! Сьогодні ми вирушаємо у музичну подорож чарівним поїздом.

Звучить «Попутна пісня» Глінки М.І.

Уч: Що за твір пролунав зараз? Хто його написав? (Слайд №1)

(Вчитель дітям, які правильно відповіли на запитання, вручає маленькі іграшкові нотки)

На екрані слайд із «музичною» картою, на якій зображені станції «Загадкіно», «Ноткіно», «Виконавча», «Композиторська», «Слухацька».

Вчитель: Під «Попутну пісню» ми під'їжджаємо до станції «Загадкіно».

(Слайд № 2)

  1. Трикутна дошка, 2) Рояль з баяном потоваришували

А на ній три волосинки. І назавжди об'єдналися.

Волосся – тонкий, А ти назву вгадаєш

3) Інструмент той з давніх-давен

Прикрашав собою собор.

Прикрашає та грає,

Весь оркестр замінює. (орган)

Вчитель: Переставте склади або літери місцями так, щоб можна було прочитати назви музичних інструментів.

Баян, бубон, гітара, скрипка, кларнет, ксилофон, літаври, ріжок, арфа

Звучить «Пісня бременських музикантів»

Вчитель: під пісню ми під'їжджаємо до станції «Ноткіно»

Вчитель: Наступне завдання дуже веселе. У вас на столах лежать листочки та кольорові олівці. Придумайте та намалюйте ребус із будь-якої з ноток. (Діти малюють і відповідають)

Слайд №4

Знайдіть всі нотки та музичні слова у цих віршах

Мавпа йшла додому, Але така вже була

З гілки стрибок на гілці. Барсукова частка…

Побачив борсук кульгавий Що впав він біля стовбура,

Жваву сусідку. Заревів від болю.

"Ех!" - Вирішив тоді борсук, Довго ныл і сльози лив,

Боягузтво пересилання, Бідний, від безсилля

Ухоплюсь я за сук- І на п'ять хвилин забув,

Даремно мене вчили? Як його прізвище.

Розстелив великий матрац, Але на щастя тут, під липкою,

Сів на берег контрабас. Пробігав бульдог із скрипкою.

Довго він сидів, гудів, Він сказав, що у світі немає

Усім він страшенно набрид. Справи кращі, ніж дует.

Але баян сказав, що тріо

Більше терпіти не міг. Теж виглядає гарно.

І у бідного єнота «Ні ні! -Сказав кларнет, -

Почалася вже гикавка. Найкраще звучить квартет».

Ну, а кімнатна моль І з того часу йдуть розбрат,

Не могла зрозуміти, у чому сіль, Чия важливіша в квартеті роль,

Де дієз, а де бемоль. Навіть з грядки помідори,

Для кого і що грає Навіть ріпа та квасоля

Набридлий контрабас Приходили благати,

Ось уже десята година! Закінчити суперечку і пограти.

Звучить пісня «Блакитний вагон»

Отже, ми наближаємося до станції «Виконавська».

Давайте згадаємо і заспіваємо пісню «Дорога добра» слова Ентіна муз. Мінкова

Діти виконують пісню

Вчитель: Скажіть, у цій пісні під виразом «дорога добра» що ми розуміємо? (діти відповідають)

Слайд №5

Розгадуємо кросворд

По горизонталі:

3. Група артистів, що становить єдиний художній колектив. (ансамбль)

5. Музичний ансамбль із трьох музикантів-виконавців, вокалістів або інструменталістів. (тріо)

6. Великий колектив музикантів-інструменталістів. (оркестр)

9. Керівник розучування та виконання ансамблевої (оркестрової, хорової, оперної тощо) музики. (диригент)

10. Музичний колектив із двох осіб. (дует)

По вертикалі:

1. Музична професія, пов'язана зі співом. (вокаліст)

2. Музикант, виконавець на фортепіано. (піаніст)

4. Музикант, виконавець на баяні. (баяніст)

7. Одноосібне виконання музичного твору на сцені. (соліст)

8. Музичний ансамбль, що складається з великої кількості співаків. (Хор)

  • Слова іноді потребують музики, але музика не потребує ні в чому. (Е. Гріг)
  • Минуле теперішнє – ось моє завдання. (М. П. Мусоргський)
  • Коли про музику кажуть, що вона щось схожа, це ще не страшно. А от якщо музика ні на що не схожа, тут справа погана! (Н. А. Римський-Корсаков)
  • «Я хотів би всіма силами своєї душі, щоб музика моя поширювалася, щоб збільшувалася кількість людей, що люблять її, що знаходять у ній підпору і втіху» (П. І. Чайковський)
  • "Мелодія - душа музики" (П. І. Чайковський)
  • Створює музику народ, а ми, художники, лише її аранжуємо. (М. І. Глінка)

Отже, ми наближаємося до станції «Слухацька». На вас чекає складне завдання. Вам слід згадати і назвати твори та авторів музики, яку ви почуєте на цій станції.

1) «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт» Е.Грига

2) "Хвороба ляльки" з "Дитячого альбому" П.І. Чайковського

3) Головна мелодія із симфонії № 2 («Богатирський») О.П. Бородіна

4) "Світанок на Москві-ріці" з опери "Хованщина" М.П. Мусоргського

5) «Північ» з балету «Попелюшка» С.С. Прокоф'єва

6) Тема Петі із симфонічної казки «Петя і вовк» С.С. Прокоф'єва

7) Увертюра до опери «Руслан та Людмила» М.І. Глінки

Вчитель: Наша подорож закінчилась. Хто дійшов до кінцевої станції та набрав більшу кількість «ноток», той сьогодні є найкращим музичним мандрівником. Молодці, хлопці!

Вчитель заохочує дітей до оцінок.

З класу виходять під пісню «Разом весело крокувати».


спочатку нові

На сайті та на запрошенні зазначено, що це прем'єра, а тому є ймовірність, що щось ще буде трохи покращено. А покращення явно потрібні.

Вистава являє собою театралізований концерт, в якому, як сказано в програмі, МДІЕТ зашифрував свою історію, хроніку етнографічних поїздок країнами світу, розповідає і показує частинки культури тих країн, де побували учасники театру.

Спершу я напишу про те, що мені не сподобалося.

Величезні часові шматки між музичними номерами, під час яких на яскраво розфарбованому заднику трохи криво показують відео-матеріали про країну. Я розумію, що на сцені - весь колектив, і потрібен час, щоб переодягтися та підготуватися до наступної країни. І в 2-му відділенні стала очевидніша тема дороги, образ подорожі, коли вже явно на екрані стали з'являтися особи артистів театру в поїздках.

Але в 1-му відділенні - це було нестерпно нудно (особливо Грузія), майже нічого не видно в миготіння чорно-білих плям на кольорових плямах, і оооооочень довго. Мені цей момент здався непробаченим. Можна було хоча б 1 артиста виділити на цей відрізок часу (переодягання/відео-хроніка) - жива людина з музичним інструментом на сцені вже прикрасила б цю дірку.

Другий момент - мені здалося, що в багатьох країнах "не потрапили в настрій", не вловили якусь особливість, якісь особисті характерні риси. Скажімо, – ну не посміхаються грузинки у всі 150 зубів під час хорового багатоголосого співу. Іспанський танець залишив похмуре враження - в іспанській гімназії доньки діти танцюють із більшим драйвом, ніж артисти на сцені. Іспанського темпераменту мені дуже не вистачило (але мені й узагалі не вистачило запальної енергетики, яка завжди в цього театру була, чомусь цього разу "не запалилося").
У Польщі були дивні костюми. Тільки один був схожий на те, що я бачила в Кракові в етнографічному музеї, а решта – дивного вигляду мереживні фіранки.

Третій, і останній момент, що не сподобався: не знаючи мови, гумор пісень зрозуміти неможливо. Тобто я бачу, що пісня польською – про щось явно веселе, це щось смішне – але що? Мені здається, цілком у програму можна було б вставити хоча б короткий опис тексту пісень, які мають явно виражений сюжетний підтекст. Те саме з іспанською піснею.
І з театральним дійством Кореї. Хто всі ці маски? Що вони роблять? Чому кричать? - за ідеєю, це завершальне уявлення, найнезвичайніше, але половина (якщо не 2\3) його краси втрачається в нерозуміння того, що взагалі на сцені відбувається.

І ще один момент, але, можливо, це спеціально був такий задум – декорації сцени надто високі, заважали дивитися. Якщо це для перешкод для фотографування - то ТАК, виправдано. Але якщо це просто недоробка - то краще б були нижчі за будиночки, доводилося виглядати з-за них, як з-за спини високого, попереду глядача (а сиділи ми в 1 ряду).

Тепер про хороше.

Приголомшливу роботу здійснили творці вистави. Кожен, поіменно. Скільки праці, часу, фізичних сил, репетицій, душі вкладено у цю виставу – це важко собі уявити.

Судіть самі: 8 країн, 4 на відділення. Грузія, Іспанія, Польща, Німеччина, Нідерланди, Франція, Болгарія, Корея. Для кожної країни – цікавий та складний народний танець (або кілька) та співи мовою країни. Плюс - кількість національних музичних інструментів, на яких під час цієї "подорожі" грають актори, супроводжуючи дію не фонограмою, а абсолютно живою музикою.

Німеччина вразила і порадувала багатоголосним хоровим співом а-капелла. Я не музикант, але мені здалося, що співали вони на 3 чи на 4 голоси – дивовижно. Просто ах. І баварські (тирольські?) танці сподобалися.
Цікавий чоловічий танець з жердинами у Голландії.

Болгарія - це взагалі найкраще в цій "Музичній подорожі"! Які костюми, АХ! Взуття, прикраси, фартухи. Спів приголомшливий, теж складний багатоголосся. Танець складний. Все моє захоплення – Болгарії!
Корея була б дуже гарною, якби пояснили, що відбувається на сцені:). Це було гарно, але незрозуміло.

Загалом, нам з чоловіком сподобалося, але поле діяльності для поліпшення саме цієї вистави ще є.

На сайті та на запрошенні зазначено, що це прем'єра, а тому є ймовірність, що щось ще буде трохи покращено.

А покращення явно потрібні.

Вистава являє собою театралізований концерт, в якому, як сказано в програмі, МДІЕТ зашифрував свою історію, хроніку етнографічних поїздок країнами світу, розповідає і показує частинки культури тих країн, де побували учасники театру.

Спершу я напишу про те, що мені не сподобалося.
Величезні часові шматки між музичними номерами, під час яких на яскраво розфарбованому заднику трохи криво показують відео-матеріали про країну. Я розумію, що на сцені - весь колектив, і потрібен час, щоб переодягтися та підготуватися до наступної країни. І в 2-му відділенні стала очевидніша тема дороги, образ подорожі, коли вже явно на екрані стали з'являтися особи артистів театру в поїздках. Але в 1-му відділенні - це було нестерпно нудно (особливо Грузія), майже нічого не видно в миготіння чорно-білих плям на кольорових плямах, і оооооочень довго. Мені цей момент здався непробаченим. Можна було хоча б 1 артиста виділити на цей відрізок часу (переодягання/відео-хроніка) - жива людина з музичним інструментом на сцені вже прикрасила б цю дірку.

Другий момент- мені здалося, що в багатьох країнах "не потрапили в настрій", не вловили якусь особливість, якісь особисті, характерні риси. Скажімо, – ну не посміхаються грузинки у всі 150 зубів під час хорового багатоголосого співу. Іспанський танець залишив похмуре враження - в іспанській гімназії доньки діти танцюють із більшим драйвом, ніж артисти на сцені. Іспанського темпераменту мені не вистачило. (Але мені взагалі бракувало запальної енергетики, яка завжди в цього театру була. Чомусь цього разу "не запалилося".) У Польщі були дивні костюми. Тільки один був схожий на те, що я бачила в Кракові в етнографічному музеї, а решта - дивного вигляду мереживні фіранки.

Третій, і останній момент, що не сподобався: не знаючи мови, гумор пісень зрозуміти неможливо. Тобто я бачу, що пісня польською – про щось явно веселе, це щось смішне – але що??? Мені здається, цілком у програму можна було б вставити хоча б короткий опис тексту пісень, які мають явно виражений сюжетний підтекст. Те саме з іспанською піснею. І з театральним дійством Кореї. Хто всі ці маски? Що вони роблять?? Чому кричать? - за ідеєю, це завершальне уявлення, найнезвичайніше, але половина (якщо не 2\3) його краси втрачається в нерозуміння того, що взагалі на сцені відбувається.

І ще один момент, але, можливо, це спеціально був такий задум – декорації сцени надто високі, заважали дивитися. Якщо це для перешкод фотографуванню – то ТАК, виправдано. Але якщо це просто недоробка - то краще б були нижчі за будиночки, доводилося виглядати з-за них, як з-за спини високого глядача, що сидів попереду. (А сиділи ми в 1 ряду).

Тепер про хороше.
Приголомшливу роботу здійснили творці вистави. Кожен, поіменно. Скільки праці, часу, фізичних сил, репетицій, душі вкладено в цю виставу-це важко собі уявити.
Судіть самі: 8 країн, 4 на відділення. Грузія, Іспанія, Польща, Німеччина, Нідерланди, Франція, Болгарія, Корея. Для кожної країни – цікавий та складний народний танець (або кілька) та співи мовою країни. Плюс - кількість національних музичних інструментів, на яких під час цієї "подорожі" грають актори, супроводжуючи дію не фонограмою, а абсолютно живою музикою.

Німеччина вразила і порадувала багатоголосним хоровим співом а-капелла. Я не музикант, але мені здалося, що співали вони на 3 чи на 4 голоси – дивовижно. Просто ах. І баварські (тирольські?) танці сподобалися.
Цікавий чоловічий танець з жердинами у Голландії.
Болгарія - це взагалі найкраще в цій "Музичній подорожі"! Які костюми, АХ! Взуття, прикраси, фартухи, .... Спів приголомшливий, теж складне багатоголосся. Танець складний. Все моє захоплення – Болгарії!
Корея була б дуже гарною, якби пояснили, що відбувається на сцені)) Це було красиво, але незрозуміло.
Загалом, нам з чоловіком сподобалося, але поле діяльності для поліпшення саме цієї вистави ще є.

Отже, у Московському Державному Історико-Етнографічному театрі відбулася «Музична подорож». Потрапивши на спектакль, ми, не залишаючи Москви, побували у 8 країнах: Грузії, Іспанії, Франції, Польщі, Голландії, Болгарії, Німеччині та Кореї.

Кожна країна представлена ​​кількома номерами: танцями, піснями, пантомімою та ін. Особливо гріє душу те, що актори не просто мають високий рівень майстерності, вони ще всі різні за типажем, за віком та ін. Завдяки цьому враження виникає не як від високопрофесійних, але кілька лакованих ансамблів пісні та танців, підібраними по екстер'єру, а відчуття чи великої родини, чи села – людей, для яких все це рідне і природне.

Важко навіть виділити найцікавіші номери. Я ось, скажімо, зовсім не знала, що в Європі існували чоловічі танці з жердинами, а їх було представлено навіть два, голландську та французьку, обидва дуже незвичайні. Сподобався німецький танець, що художньо зображує бійку хлопців через дівчину, який закінчується тим, що дівчина, що розсердилася, роздає ляпас усім. І вірно! За дівчиною доглядати треба, а не стосунки між собою з'ясовувати.

Сильне враження справив корейський танець, у якому у танцюристів на капелюхах були закріплені на гнучких прутиках довгі стрічки, і вони за рахунок рухів голови безперервно виписували цими стрічками складні візерунки в повітрі. Загалом дуже багато цікавого. Завершувалося представлення гарним номером - до кореянки, що заколисує дитину, виходили у зворотному порядку жінки цих країн і співали свої колискові.

Мінуси.
Громадяни, на вашу думку, всі театрали – поліглоти? Ну гаразд, напевно знайдуться глядачі, які зможуть зрозуміти німецькі, французькі, іспанські, польські пісні – але навряд чи це будуть ті самі люди. Петрових у нас, знаєте, раз, два й усе. А хотілося знати хоча б загалом, про що пісні. Та й не лише пісні. Ось у розділі Іспанії, скажімо, був номер – щось середнє між танцем та пантомімою, явно фрагмент якоїсь старовинної народної вистави. Якого? Або корейська вистава в масках. . Дуже ефектне - але хто всі ці люди (не-люди)? І що взагалі відбувалося? Загалом, сильно не вистачало програми з подобою лібрето. А то навіть у гугль лізти немає сенсу, бо незрозуміло що шукати.

Зрозуміло, що акторам треба встигнути переодягнутися, але в проміжках між номерами під музику наступної країни показували пов'язані з нею кадри, і від миготіння чорно-білих силуетів кольоровим задником очам, а за ними і голові ставало погано. А у поєднанні з тим, що у другому відділенні музика з динаміків чомусь стала значно голоснішою, ніж у першому, а сиділи ми близько, до кінця вистави голова розболілася капітально.

Але найбільше засмутило те, що театр такого класу дуже погано фінансується. Він хороший, дуже хороший, але тут «королівство обмаль, розвернутися ніде».

Структурний підрозділ «Північний дитячий садок «Волошка»

МБОУ «Північна ЗОШ»

Музична подорож

по країнах світу

Конспект

організованої освітньої діяльності

з музики для дітей підготовчої до школи групи

Підготувала:

музикальний керівник

першої кваліфікаційної категорії

Надіршина Г.М.

Північне, 2015

Ціль: знайомство дітей з особливостями культури різних країн світу у процесі використання різних методів та прийомів музичного та загальнокультурного розвитку.

Завдання:

    Ознайомити із музикою різних народів, викликати інтерес до національних культур.

    Формувати здатність емоційно відгукуватися музику, вміннячути та розрізняти засоби музичної виразності та адекватно відображати їх у русі.

    Слухати уважно музику таузгоджуватирухузхарактером звучання кожної частини.

    Сформувати толерантне ставлення до людей незалежно від їхньої національності.

    Виховувати повагу до культури інших народів.

Попередня робота:

    розучування вітання та прощання різними мовами;

    розучування пісні «Строкатий ковпачок»;

    розучування пальчикової гімнастики "В гості".

Заплановані результати:

    розвиток у дітей зацікавленого ставлення до культури різних країн світу;

    розширення у дітей музичного кругозору

Обладнання:

    проектор, екран, ноутбук;

    макет скрипки;

    магнітофон;

    картина із зображенням танцю «Чардаш»;

    барабани;

    картина із зображенням нагару;

    баян;

    картина із зображенням гномів;

    книга«Традиції та культура країн світу».

1.1

Введення у тему (створення проблемної ситуації)

Муз.керівник:

"Вітаю!" - Ти скажеш людині.

«Привіт!» - усміхнеться він у відповідь

І, мабуть, не піде до аптеки

І здоровим буде багато років.

Муз.керівник: Хлопці! Сьогодні ми з вами відправимося в музичну подорож країнами світу, ви дізнаєтеся, чим знаменита та цікава музична культура цих країн. У кожній країні є великі композитори, великі твори, виконавці знамениті весь світ. Вони дарують людям свою творчість, яка об'єднує усі народи світу. А як ви вважаєте, як може музика об'єднати людей різних народів, якщо вони не розуміють один одного?

Муз.керівник: У цьому полягає чари музики!

Припущення дітей: музика без слів може передати настрій (сум, радість, тривогу), розповісти щось і т.д.

1.2

Мотивація діяльності дітей

Муз.керівник: Хлопці, під час музичної подорожі кожна країна даруватиме вам свої музичні символи, які ви складатимете у скриньку. Але щоб отримати символ, вам треба показати, які ви творчі, талановиті та наскільки любите музику.

1.3

Цілепокладання

Муз.керівник: Хлопці, як ви вважаєте, за допомогою чого ви зможете показати свою творчість?

Муз.керівник: Правильно! А допоможуть нам у цьомумелодії різних народів світу.

Припущення дітей: за допомогою співу, танцювальних рухів, музичних інструментів.

ІІ. Основна частина:

2.1

Актуалізація раніше набутих знань

2.2

Добування (повідомлення та прийняття) нового знання

ПРИВІТНІСТЬ

МУЗИЧНО-РИТМІЧНІ РУХИ

РОЗВИТОК ПОЧУВАННЯ РИТМУ, МУЗИКУВАННЯ:

СЛУХАННЯ МУЗИКИ

РОЗРІВАННЯ, Спів

Самостійна діяльність дітей

Знайомство з новою піснею

Муз.керівник: Отже, ми вирушаємо і перша країна нашої подорожі Данія.

Діти, давайте згадаємо, як люди різних народів вітають один одного. А допоможе нам у цьому данська народна мелодія.

Гра «Здрастуйте». Данська народна мелодія

Муз.керівник: Молодці! Здавна датський народ славився своєю музичністю, танцювальними традиціями, які завжди супроводжує скрипка. І Данія дарує вам найпоширеніший музичний інструмент своєї країни – скрипку.

Муз.керівник: Наступна країна нашої подорожі- Угорщина. Угорщина має багату музично-танцювальну традицію. Угорські народні танці вирізняються своїм пекучим темпераментом, емоційністю. Ці танці запалюють не лише жителів Угорщини, а й людей усієї планети.

Показ фрагменту Угорського танцю «Чардаш»

Муз.керівник: Який задерикуватий танець! Я впевнена, що ви теж так зможете станцювати.

А зараз, хлопці, ми з вами спробуємо виконати деякі рухи угорського танцю.

«Крок з акцентом та легкий біг». Угорська народна мелодія.

Муз.керівник: Молодці! І Угорщина дарує вам свій музичний символ – картинку із зображенням танцю «Чардаш».

Муз.керівник:

- А тепер я пропоную вам вирушити до країни, де барабани - невід'ємна частина культури народу. Це Айзербайджан.

Один із найпоширеніших барабанів Айзербайджану це «нагара». Гра на нагарі відрізняється великою ритмічною та динамічною різноманітністю.

Відеофрагмент гри на нагарі

Муз.керівник: Тякій майстерності треба вчитися не один рік. Ось ми й почнемо. Але спочатку нам треба розім'яти свої пальчики. Приготувалися, виконуємопальчикову гімнастику "У гості".

Пальчикова гімнастика «У гості»

У гості до пальчика великого

Прибігали прямо до будинку

Вказівний та середній

Безіменний та останній.

Сам мізинчик-малятко

Постукав на поріг.

Всі пальчики-друзі

Друг без одного нам не можна!

Муз.керівник: Молодці, хлопці. Я зараз читатиму вірш «З барабаном ходить їжачок», а ви відбиватимете ритм на барабанах «Бум-бум-бум».

Гра на барабанах «З барабаном ходить їжачок»

З барабаном ходить їжачок

Бум бум бум

Цілий день грає їжачок

Бум бум бум

З барабаном за плечима

Бум бум бум!

Їжачок у садок забрів випадково

Бум бум бум!

Дуже яблука любив він

Бум бум бум!

Барабан у саду забув він

Бум бум бум!

Вночі яблука зривалися

Бум бум бум!

І удари лунали

Бум бум бум!

Муз.керівник: - Молодці! Заслужили нагороду від Азербайджану – картинка із зображенням «нагару» і ми продовжуємо свою музичну подорож.

Я думаю нам просто необхідно потрапити до Норвегії, де народився і жив великий композитор Едвард Гріг.

Музичний талант Грига виявився ще в дитинстві. Його мати грала на піаніно та навчала Едварда грі вже з чотирьох років.

Григ, пишучи музику, оспівував у ній красу норвезької природи. І дуже часто Гріг своєю музикою розповідав різні історії та казки. Ось одну з них я вам зараз розповім:

Жив один молодий мисливець на ім'я Пер Гюнт. Він був великим вигадником та шукачем пригод. Найбільше у світі йому хотілося багатства та влади. Якось у лісі він зустрів дівчину в зеленому лісовому вбранні. То була дочка Гірського короля. Їй сподобався гарний юнак, і вона запропонувала йому одружитися з нею. Пер подумав, що зможе стати багатим і могутнім, як її батько – і погодився. Але мешканцями підземного царства були злі гноми та підступні істоти. Гірський король та злі істоти зраділи приходу до них людини. Вони хотіли зробити Пера схожим на них. Пер дуже злякався. Він хотів залишитись людиною і хотів втекти з підземного царства.Але злі гноми накинулися на нього, погрожуючи розірвати на шматки... Але пролунав удар дзвона, і вся нечисть зникла. Пер був врятований».

І зараз ми з вами прослухаємо твір, який називається «У печері гірського короля». Слухаємо уважно та визначаємо характер цього твору

"У печері гірського короля".

Муз.керівник:

Хлопці, скажіть, який характер твору?

А яка музика звучить на початку?

А яка наприкінці?

Може, ви почули знайомі музичні інструменти? Назвіть їх, будь ласка.

Хлопці, як ви вважаєте, у якому жанрі написано цей твір?

Муз.керівник:

А тепер ми всі разом заспіваємо ходу гномів.

Муз.керівник: У творі Едварда Гріг гноми були негативними героями.

А ось у пісні «Строкатий ковпачок», яку ми з вами вже знаємо, згадайте гномик добрий чи злий?

Муз.керівник: - Давайте, хлопці, ми виконаємо цю пісню.

«Строкатий ковпачок». Музика Р. Струве.

Муз.керівник: Молодці! В нагороду ви отримуєте гномиків із «Печери гірського короля».

Муз.керівник: Хлопці, я пропоную вам продовжити подорож, але тепер уже нашою країною і вирушити в найказковіше місто - Великий Устюг.

Хлопці, може, знаєте, хто там живе?

А на яке свято він приходить до нас?

Вам подобається це свято? Чому?

А як ми готуємось до його приходу?

Муз.керівник: Гадаю, настав час підготувати для Д.М. пісні та танці.

Хлопці, сьогодні ми з вами прослухаємо нову пісню, яка називається «Новорічна танцювальна».

Пісня «Новорічна танцювальна» музика А.Штерна.

1. Знову Новий рік, Новий рік, Новий рік!

Біля ялинки хоровод, хоровод.

Приспів:

У Новий рік танцювати готові цілий день, цілий день.

І кружляти біля ялинки нам не ліньки, нам не ліньки.

2. А за вікнами сніг іде, сніг іде.

У теплих валянках весь народ, народ.

3. А на ялинці вогники, вогники.

Дід Мороз швидше приходь, приходь.

4. Ти, Морозко, нас не стукай, не стукай.

Краще, дідусь, потанцюй, потанцюй.

Муз.керівник:

- Хлопці, вам сподобалася ця пісня?

А яка вона характером?

Про що ж співається у цій пісні?

Муз.керівник : Правильно, хлопці На наступному занятті ми продовжимо вивчати цю пісню.

Муз.керівник: - Ну і яке свято без гри!

Музична гра "Снігова баба".

Ми зліпили це диво за п'ять хвилин – 2 рази.

Як звуть таке диво, як звуть – 2 рази.

Діти кажуть: Снігова баба.

До снігової баби близько підійдемо - 2 рази.

До снігової баби низький низький уклін – 2 рази.

Ми з баби посміємося ха-ха-ха.

Добра ти наша баба гарна.

Діти: Раз-два-три,

Нас ти баба наздожени.

Муз.керівник:

- Повеселилися на славу! Пора та рідний дитячий садок повертатися. Я пропоную вам попрощатися з цими країнами їхньою мовою.

Гра «До побачення». Датська народна мелодія.

Данія та Норвегія – бії;

Угорщина – віслаат;

Азербайджан – саг олун;

1-ша частина. Діти скачуть з ноги на ногу

2-а частина. Зупинившись поряд з будь-якою дитиною, діти вітають один одного французькою (англійською, німецькою).

Діти стоять у колі

1-ша частина. Діти аплодують у долоні на сильну частку кожного такту.

2-а частина. Легко біжать по колу.

3-тя частина. Діти із силою, акцентом туплять правою ногою на сильну частку кожного такту.

4 частина. Легко біжать по колу.

Діти виконують рухи відповідно до тексту

Діти відбивають ритм

на барабані.

Діти слухають музику

Припущення дітей: таємничий, казковий, чарівний, фантастичний

тиха, насторожена, небезпечна

швидка, гучна, стрімка

барабани тарілки.

у жанрі маршу

Співання поступово висхідних звуків: БОМ-БОМ.

Відповіді дітей.

Виконання пісні «Строкатий ковпачок»

Відповіді дітей:

Дід Мороз.

Новий рік.

Подобається тому, що Дідусь Мороз приносить нам подарунки.

Майстеримо ялинкові прикраси, готуємо новорічний костюм, робимо маски для карнавалу, готуємо подарунки для своїх близьких та друзів.

Прослуховування пісні у виконанні муз. керівника

Відповіді дітей:

весела, радісна.

У цій пісні співається у тому, як у просторому залі діти зустрічають Новий рік. Вони танцюють, співають, веселяться навколо ялинки. А Дідусь Мороз радує хлопців своїми жартами та іграми.

Діти утворюють коло. Одна дитина виходить у центр кола зображує Снігову бабу.

Інші діти виконують рухи за текстом.

На слова «Нас ти баба наздожени» – діти розбігаються, а Снігова баба їх наздоганяє.

Презентація

Макет скрипки

Відеофрагмент танцю «Чардаш»

Картина із зображеннямтанцю «Чардаш».

Презентація

Відеофрагмент гри на нагарі

Барабани

Зображення із зображенням «нагара»

Фрагмент музичного твору "У печері гірського короля".

Уривок твору"У печері гірського короля" (початок).

Зображення гномиків із «Печери гірського короля».

III . Заключна частина

3.1

Аналіз та самоаналіз діяльності дітей

Муз.керівник:

Хлопці, вам сподобалася наша музична подорож країнами світу?

В яких країнах ми сьогодні з вами побували?

Давайте заглянемо у скриньку та згадаємо музичні символи цих країн.

Який великий композитор народився та жив у Норвегії?

Який твір Едварда Гріг ми сьогодні слухали?

З якою піснею познайомились?

Данія, Угорщина, Азербайджан, Норвегія.

Едвард Гріг

У печері гірського короля

Новорічна танцювальна

IV . Подальша розробка теми (середовище, що розвиває)

4.1

Рефлексія

Хлопці, я хочу, щоб наша з вами подорож тривала, і тому я приготувала для вас книгу, з якої ви багато дізнаєтесь про музичні, культурні традиції інших країн.

Книга «Традиції та культура країн світу»

Надіршина Гульнара Мінравілівна, музичний керівник, структурний підрозділ «Північний дитячий садок «Волошка» МБОУ «Північна ЗОШ» Північного району

Яскравими сторінками у житті багатьох видатних композиторів були подорожі різними країнами світу. Отримані від поїздок враження надихали великих майстрів створення нових музичних шедеврів.

Велика подорож Ф. Ліста.

Відомий цикл фортепіанних п'єс Ф. Ліста називається «Роки мандрівок». Композитор об'єднав у ньому безліч творів, навіяних відвідуванням знаменитих історичних та уславлених культурних місць. Краси Швейцарії відбилися в нотних рядках п'єс «Біля джерела», «На Валленштадському озері», «Гроза», «Долина Обермана», «Женівські дзвони» та інших. Під час перебування із сім'єю в Італії Ліст познайомився з Римом, Флоренцією, Неаполем.

Ф. Аркуш. Фонтани вілли д.Есте (з видами вілли)

Фортепіанні твори, написані під враження цієї мандрівки, натхненні італійським мистецтвом доби Відродження. Ці п'єси підтверджують і переконання Ліста, що всі види мистецтв перебувають у найтіснішому спорідненості. Побачивши картину Рафаеля «Заручини», Лист пише музичну п'єсу з такою самою назвою, а сувора скульптура Л. Медічі роботи Мікеланджело навіяла мініатюру «Мислитель».

Образ великого Данте втілений у фантазії-сонаті «Прочитання Данте». Декілька п'єс об'єднані заголовком «Венеція і Неаполь». Вони є блискучими транскрипціями популярних венеціанських мелодій, є серед них і запальна італійська тарантела.

У Італії уяву композитора вразила краса легендарної вілли д. Есте XVI в., архітектурний комплекс якої включав палац і пишні сади з фонтанами. Аркуш створює віртуозну, романтичну п'єсу «Фонтани вілли д. Есте», в якій чути трепет і мерехтіння водяних струменів.

Російські композитори-мандрівники.

Основоположнику російської класичної музики М. І. Глінке вдалося побувати у різних країнах, зокрема – Іспанії. Композитор багато їздив верхи по селищах країни, вивчаючи місцеві звичаї, звичаї, іспанську музичну культуру. У результаті було написано блискучі «Іспанські увертюри».

М. І. Глінка. Арагонська хота.

Прекрасна «Арагонська хота» заснована на справжніх танцювальних мелодіях провінції Арагон. Музика цього твору характеризується яскравістю барв, соковитістю контрастів. Особливо ефектно звучать в оркестрі кастаньєти – такі типові для іспанського фольклору.

Життєрадісна граціозна тема хоти вривається в музичний контекст, після повільного величного вступу, з блиском, подібно до «струмені фонтану» (за зауваженням одного з класиків музикознавства Б. Асаф'єва), поступово перетворюючись на тріумфальний потік нестримних народних веселощів.

М. І. Глінка Арагонська хота (з танцем)

М.А. Балакірєв був захоплений чаклунською природою Кавказу, його легендами, музикою горян. Він створює фортепіанну фантазію «Ісламей» на тему кабардинської народної танці, романс «Грузинська пісня», симфонічну поему «Тамара» за відомим віршем М. Ю. Лермонтова, який виявився співзвучним задумам композитора. В основі поетичного створення Лермонтова лежить легенда про прекрасну і підступну царицю Тамару, яка закликає лицарів у вежу і прирікає їх на смерть.

М. А. Балакірєв «Тамара».

Вступ Поеми малює похмуру картину Дар'яльської ущелини, а центральній частині твори звучать яскраві, повні пристрасті мелодії у східному стилі, що розкривають образ легендарної цариці. Завершує Поему стримана драматична музика, що свідчить про трагічну долю шанувальників лукавої цариці Тамари.

Світ став тісний.

Екзотичний Схід спричиняє подорожі К. Сен-Санса, і він відвідує Єгипет, Алжир, Південну Америку, Азію. Плодом ознайомлення композитора з культурою цих країн стали твори: оркестрова «Алжирська сюїта», фантазія «Африка» для фортепіано та оркестру, «Перські мелодії» для голосу з фортепіано.

Композиторам XX ст. не треба було тижнями труситися в диліжансі бездоріжжям, щоб побачити краси далеких країн. Англійський музичний класик Б. Бріттен у 1956 р. вирушив у велику подорож та побував в Індії, Індонезії, Японії, на Цейлоні.

Балет - казка "Принц пагод" народився під враженням від цього грандіозного вояжу. Історія про те, як зла дочка Імператора Еллін забирає у батька корону, а у сестри Рози намагається відібрати нареченого, зіткана з багатьох європейських казок, вкраплені туди і сюжети східних легенд. Чарівну і благородну принцесу Розу підступний Блазень захоплює в міфічне Царство Пагод, де її зустрічає зачарований в чудовисько-Саламандера Принц.

Поцілунок принцеси знімає чари. Закінчується балет поверненням на трон отця-Імператора та весіллям Троянди з Принцом. Оркестрова партія сцени побачення Рози та Саламандера насичена екзотичними звучаннями, що нагадують балійський гамелан.

Б. Бріттен "Принц Пагод" (принцеса Роза, Саламандер і Блазень).

Вибір редакції
Тонкість Сходу, сучасність Заходу, теплота Півдня та загадковість Півночі – все це про Татарстан і про його людей! Уявляєте, наскільки...

Хуснутдінова ЄсеніяДослідна робота. Зміст: вступ, народні промисли та ремесла челябінської області, народні промисли та...

Під час круїзу Волгою мені вдалося відвідати найцікавіші місця на теплоході. Я познайомився з членами екіпажу, побував у рубці.

1948 року в Мінеральних водах помер батюшка Феодосій Кавказький. Життя і смерть цієї людини була пов'язана з багатьма чудесами.
Божа та духовна влада Що таке влада? Звідки вона взялася? Чи вся влада від Бога? Якщо так, то чомусь у світі стільки злих,...
- У Біблії сказано: «Нема влади, а не від Бога. А влада від Бога вчинена суть». Як правильно розуміти цю фразу в контексті...
Можливо, слово «майонез» походить від французького слова «moyeu» (одне із значень – жовток), а може бути на ім'я міста Маон - столиці...