Конспект заняття з малювання різновікової групи «Великі і маленькі ялини. Конспекти занять по изодеятельности в різних вікових групах (з досвіду роботи)


конспект заняття різновікової групи.

освітня область: «Творчість».

Розділ: «Малювання».

Тема: «Веселі Сніговики».

Мета заняття:

Знати: 2-молодша, середня групи.

В яку пору року йде сніг, якого кольору сніг, називати пора року - зима, що можна грати в ігри зі снігом, ліпити сніжки і сніговика. Взимку кататися на санчатах з гірки, на лижах, на ковзанах (середня група). Знати якої форми Сніговик, як його ліпити. Знати якого кольору сніг називати. вміти:

2-молодша група:малювати коло (великий і маленький), правильно тримати кисть в руках і набирати фарбу, акуратно зафарбовувати, не виходячи за контур кола. Доводити виріб до потрібного образуза допомогою фломастерів.

Середня група:правильно малювати коло, тримати пензлик в руці вище металевого наконечника трьома пальцями, набирати на ворс пензлика акуратно білу фарбу зайву віджимати про край баночки. Складати образ за допомогою фломастерів, додавати свої елементи до образу і малюнку.

Виховна:

Вчити дітей працювати в колективі і не заважати один одному, а допомагати. Виховувати самостійність, творчість, посидючість, акуратність. Розвивати уяву любов до малювання. Виховувати позитивні емоції від виконаної роботи.

хід заняття:

мотиваційно - спонукальний:

Вихователь використовує ігровий прийом: повідомляє, що в гості прийшов зайка. Пропонує, показати йому як ми вміємо, грати і займатися. Вихователь повідомляє дітям, що з зайчиком прийшов його друг, але хто він допоможе в цьому відгадати чарівна сніжинка.

(Діти виявляють інтерес, уважно слухають загадку).

Вихователь загадує загадку:

Мене не ростили,

Зі снігу зліпили,

Замість носа спритно.

Вставили морквину,

Очі - вуглинки.

Губи - сучки

Холодний, великий

Хто я такий?

Діти відгадують загадку хором, відповідаю Сніговик.

організаційно- пошуковий:

Вихователь пропонує намалювати сніговика, але щоб він не розтанув покласти поруч чарівну сніжинкуі послухати, розповідь сніговика.

Я був сумний сніговик.

І мав сумний вигляд,

Все друзів не знаходив,

І тому сумував.

Але одного разу я пішов,

В гості в дитячий садокзайшов.

Вихователь пропонує розглянути його і задає питання: Які у сніговика?

Діти відповідають: він сумний, сумний.

А чому він сумує?

Діти відповідають: у нього немає друзів.

Вихователь пропонує допомогти сніговика знайти друзів, але перш розглянути його, задає питання:

Який він форми?

Діти відповідають: Сніговик круглий, великий «кому снігу», показують руками величину «грудки снігу», потім поменше «кому снігу».

Вихователь пропонує дітям молодшої групи намалювати в повітрі вказівним пальчиком кругові рухи форми кола, кожного «грудки снігу», великого і маленького.

Якого кольору?

Діти молодшої групи відповідають: сніговик білого кольору.

Вихователь уточнює, з яких деталей складається сніговик, пропонує показати кожну деталь і закріпити назву груповим повторенням

Діти відповідають: голова- маленький коло і великий круг тулуб.

Вихователь пропонує згадати, що ще є у сніговика, допомагає дітям з відповідями.

Діти відповідають (середня група): на голові відро, на обличчі морквина, очі і рот, а поруч стоїть мітла.

Пропонує приступити до малювання друзів для сніговика на своїх робочих місцях.

Нагадує, як потрібно правильно тримати пензлик в правій руці трьома пальцями і акуратно набирати білу фарбу, зайву віджимати про край баночки.

Діти слухають, і спостерігають за діями вихователя, виконуючи його вказівки. Вихователь запитує: «З чого почнемо виконання роботи?»

Діти (середньої групи) відповідають: «Спочатку намалювати велике коло - тулуб, і зафарбувати його, а потім маленький - голова.

Вихователь звертає увагу на посадку за столом. У процесі малювання при необхідності проводить індивідуальний показ. Пропонує пограти в гру, поки фарба сохне.

Запрошує, дітей на килим проводиться, физкультминутка.

Физкультминутка: « погріємо ручки».

У мене замерзли ручки. Як їх можна зігріти? Сильно потираємо руки.

Діти відповідають: подути на них, потерти одна об одну, надіти рукавички.

Вихователь пропонує пройти на свої місця для завершення своїх робіт. Діти середньої групи працюють самостійно, вихователь нагадує техніку зафарбовування круглих форм. Для завершення і отримання потрібного образу вихователь пропонує намалювати фломастером додаткові частини (відро, очі, ніс, рот)

Діти середньої групи домальовують поруч зі сніговиком мітлу.

Діти завершують роботу.

Рефлексивно - коригуючий:

Вихователь підводить підсумок заняття, вивішує роботи на дошку, пропонує розглянути. Діти оцінює свої роботи і товаришів, радіють, що вийшло. Сніговик дякує дітей, що вони намалювали йому таких красивих друзів сніговиків. вихователь зазначає різні варіантиоформлення сніговиків, і різний настрій. Заохочує прагнення дітей зробити малюнок красивим, акуратним, виконаний самостійно.

КГУ «Першотравнева середня школа».

Конспект заняття з малювання

в різновікової групи.

Тема: «Веселі Сніговики».

Вихователь: Галенко Є.Р

2014-2015г.г.

Людмила Фесенко
Конспект заняття в різновікової групи по нетрадиційного малюванняв другій молодшій і середній групах

Тема: «Кульбаби - квіти, немов сонечко, жовті» мета: Середня група: Продовжувати розвивати у дітей уміння застосовувати навички нетрадиційного малювання. 2 молодша група: Друкування паперовим кулькою і малювання ватною паличкою. завдання: Розвивати моторику рук, образне мислення , Орієнтування на аркуші паперу, стійкий інтерес до нетрадиційного малювання; почуття кольору, творчу уявудітей. закріплювати знання квітів: Жовтий і зелений. Уміння правильно тримати м'яку кисть і розташовувати зображення по всьому листу; малювати жатой папером, Пластмасовою виделкою. Виховувати у дітей дбайливе ставленнядо природи. словникова робота: Контур, стусани, паперову кульку, пластмасова вилка. методичні прийоми: Бесіда, розгадування загадок, Сюрпризний момент, динамічна пауза, наочна демонстрація малюнка, продуктивна діяльність, заохочення.

матеріал: Папір біла: Гуаш жовтого, зеленого кольору. Жорсткі кисті, шматочок білого паперу для друкування, серветки, пензлики для малювання листя квітки. Контури метеликів для сюрпризних моменту. Дід. гра «Дізнайся за описом», Відгадування загадок. ТСО: Музика. Біллінгвальний компонент: Гyл-квітка, сари-жовтий, жасил-зелений. хід заняття. вихователь: - Хлопці, ви б хотіли стати маленькими чарівниками і творити чудеса? діти: - Так! вихователь: - Тоді давайте закриємо очі і скажемо чарівне заклинання «Топ - топ, Хлоп - хлоп, Навколо себе повернись, В маленького чарівника перетворися!» вихователь: Ось ми перетворилися в чарівників, і я вас запрошую відправитися в чарівну країну Рисовандию. Ви готові? діти: - Так! вихователь: Яка зараз пора року? Що відбувається в природі (Весна, природа прокидається) вихователь: До нас прийшла весна, Скільки світла і тепла! Тане сніг, дзюрчать струмки. Скачуть в калюжах горобці! А зовсім скоро, хлопці, прокинуться від свого зимового снубджілки, метелики, жучки. (Вихователь звертає увагу на метелика, що сидить в куточку природи) вихователь: Хлопці! Хто ж це сидить у нас в куточку природи? діти: Метелик. вихователь: Так вона нам лист принесла. Хлопці, прочитаємо його? діти: Так, прочитаємо. (Вихователь читає лист): «Здрастуйте, хлопці! Пишуть вам лугові метелики. Настала весна, і ми прокинулися після довгого сну. Але ось біда: Ще не з'явилася перша трава на землі, не розпустилися на деревах зелені листочки, не зацвіли весняні квіти на луках. А без їх нектару, аромату і солодкого соку ми, метелики, можемо загинути. Допоможіть нам, хлопці! метелики » вихователь: Хлопці, ви хочете допомогти метеликам? діти: Так! вихователь: Раз ми ж з вами перетворилися в чарівників і потрапили в країну Рисовандию, То постараємося допомогти метеликам. (Вихователь запрошує дітей зайняти свої місця) (Діти 2 мл. Гр. Сідають за стіл, на якому стоїть на підставці метелик) - вихователь: Я вам зараз загадаю загадку, а ви відгадайте, про яку рослину вона. На галявині, біля лісу, Розквітли квіточки. Жовті, як сонечко. На зеленій ніжці. А як тільки підростуть Шапочки надінуть М'які, повітряні Вітерцю слухняні (Кульбаби)- Хлопці, подивіться які гарні кульбаби на картині (Діти розглядають фото або картинку). Давайте розглянемо його і дізнаємося, з яких частин складається ця квітка? (Стебло, листя, квітка, корінь.)- Хлопці, чому ж ця квітка схожий на сонце? (Круглий, жовтий.) вихователь: А зараз, давайте перетворимося в художників і намалюємо для метеликів на зеленому лузі кульбаби. малюватиквіти ми будемо фарбою жовтого кольору, а листочки зеленого кольору. Давайте згадаємо, як на каз. мовою можна сказати: Зелений, жовтий колір? діти:(Сари-жовтий, жасил-зелений.)-Хлопці, як ви думаєте, чому ж ми будемо малювати кульбаба? (Пензликом). Але у вас на столах лежать і інші предмети: Паперові кульки, ватні палички, Пластмасові вилки і м'які пензлики. Вихователь показує прийом малювання кульбаби: Зафарбовування контуру квітки паперовим кулькою, пластмасовою виделкою а стебло і листя -пальчіком і м'яким пензликом. Подивіться, як я опускаю вилку в гуаш, і прикладаючи її на лист, малюю круг. Листя і стебло, малюємо м'яким пензликом. А Аружан, Богдан, Мансур будуть зафарбовувати квітка паперовим кулькою, а стебло і листя малювати пальчиком. Отже, приступимо до роботи! Але спочатку зробимо веселу гімнастику для пальчиків. Приготувалися? Стиснули ручки в кулачок, Поклади їх на бочок, чвари долоньки, Поиграй трошки! А зараз, хлопці, беремо в руки чарівні предмети і починаємо малювати. (Звучить музика Е. Гріга «Ранок». Діти малюють). Індивідуальна роботаз дітьми 2 мл. гр. рефлексія: Метелик дуже сподобалися кульбаби, вона хвалить дітей (Діти встають і виходять з-за столу)Індивідуальна робота з дітьми. (Дитячі роботи ставляться на виставку.) вихователь: Який гарний квітучий луг у вас вийшов! вихователь різнокольорові метелики). вихователь: Хлопці, подивіться, як тут весело! Скільки метеликів злетілися на галявини з кульбаб! Як ви думаєте, допомогли ми метеликам? діти: Так. вихователь: І метелики за це говорять вам "Дякуємо".

вихователь: Хлопці! А зараз закрийте на мить свої очі. (Діти закривають очі. На малюнки опускаються різнокольорові метелики).вихователь: Хлопці, подивіться, як тут весело! Скільки метеликів злетілися на галявину з кульбаб! Вам подобається тут? діти: Так подобається. вихователь: Квіти прикрашають луки і ліси, Але це не тільки природи краса- У них бджоли знаходять цілющий дар, І метелики п'ють з них солодкий нектар. Не треба, друзі, їх безглуздо рвати, не треба букети з них складати ... зів'януть букети ... Загинуть квіти ... І більше не буде такої краси! Хлопці, нехай квіти краще залишаться на ваших малюнках і будуть довго радувати нас. Хлопці, а кому ми сьогодні допомогли?

Публікації по темі:

Конспект нетрадиційного малювання у 2-й молодшій групі"Квітка для матусі" Підготувала воспітатель- Циряпкіна Н. А. Цілі: Ознайомити.

Конспект НСД по нетрадиційного малювання у другій молодшій групі «Кошик ягід»Конспект НСД по нетрадиційного малювання у 2 молодшій групі по темі «Кошик ягід» «Кошик ягід» Мета: Ознайомлення дітей з малюванням.

Конспект відкритого заняття з нетрадиційного малювання в середній групі «Подорож в підводне царство»Завдання: Формувати і збагачувати уявлення дітей про пори року, Уточнювати і систематизувати уявлення про риб і місцях їх проживання.

Конспект відкритого заняття з нетрадиційного малювання у другій молодшій групіконспект відкритого заняттяпо нетрадиційного малювання у 2 молодшій групі. Тема: «Колобок» Мета: Формувати навички малювання шерстю.

Конспект по нетрадиційного малювання у другій молодшій групі «Ціп-ціп-ціп, мої курчатка»Мета: Навчити дітей малювати пальчиками. Завдання: 1. Ознайомити дітей з новим способом малювання -рісованіе пальчиками. 2. Закріпити знання.

Програмні завдання заняття:

- середня підгрупа- формувати здатність до художнього сприйняттятворів мистецтва; розвивати уяву, самостійність при використанні в малюнку виразних засобів; виховувати пізнавальне ставлення до навколишньому середовищу;

- старша підгрупа- узагальнювати уявлення дітей про зимові явища, життя лісу, культурі поведінки в лісі; розвивати вміння створювати об'ємну картинуз використанням різних матеріалів; збагачувати словник вихованців; удосконалювати вміння використовувати в мовленні різні типипропозицій; виховувати акуратність.

Матеріал й устаткування:чарівна паличка, аркуші білого паперу для гри, корзина, костюм Лесовичка-художника, ялинки для оформлення галявини, сніжинки з паперу, кольорові олівці, воскові крейди, Фарби, пензлики, баночки з водою, тоновані аркуші паперу формату А4 за кількістю дітей, подрібнена яєчна шкаралупа, Вата, манна крупа, Рис, клей, серветки, заздалегідь скорочення трубочки з паперу (для стовбурів дерев), репродукції картин: «Зима» І. Шишкіна, «Зимовий пейзаж» І. Грабаря, « Зимова казка»Д. Александрова, фотоматеріали про зиму, аудіозаписи:« Зимова казка »Л. Вахрушева,« Чарівна мелодія »Я. Лещенко,« До Елізи »Л. Бетховена,« Зима »А. Вівальді,« Пори року »П. Чайковського.

Попередня робота:розучування віршів, прослуховування музичних творівна зимову тематику, спостереження за зимовими явищами в природі, розглядання репродукцій картин про зиму.

хід заняття

Вихователь (В.).Приємно бачити ваші добрі, ласкаві очі і посмішки, які піднімають настрій. Хлопці, пропоную послухати пісню.

Звучить пісня «Зимова казка» Л. Вахрушева.

В.Про що ця пісня? (Відповіді дітей.) Як ви дізналися, що це зима? (Відповіді дітей.) Хочете побувати в зимовому казковому лісі? (Так.) Потрапити в нього нам допоможе чарівна паличка. (Показує дітям чарівну паличку.) Але навіть в такому лісі необхідно дотримуватися правил друзів природи. Давайте їх згадаємо. (Не ламати гілки. Чи не рубати дерева. Чи не шуміти. Чи не палити багаття. Не залишати після себе сміття. Чи не пошкоджувати кору дерев.) Я бачу, ви готові до лісового подорожі. Закривайте очі.

Звучить «Чарівна мелодія» Я. Лещенко.

Вихователь каже магічні слова, змахує чарівною паличкою, І діти виявляються на засніженій галявині.

В.Ось ми і в зимовому казковому лісі. Хлопці, подивіться, скільки сніжинок під ногами. Давайте їх зберемо.

Гра «Зимові слова»

Діти беруть по снежинке, підходять до вихователя, складають правильне поєднання зі словами: «зимова» (для середньої підгрупи); «Зимовий», «зимовий» (для старшої підгрупи) і кладуть її в кошик.

Входить Лісовичок-художник.

Лісовичок-художник.Вітаємо!

В.Ми хочемо побачити зимовий казковий ліс.

Лісовичок-художник. Я покажу свій ліс тільки після того, як пограєте зі мною. Грати ми будемо так: я загадую загадки - ви їх відгадуєте.

Гра «Лісова зимушка»

Будинок з усіх боків відкритий.

Він резною дахом критий.

Заходи в зелений будинок -

Чудеса побачиш в ньому! (Ліс.)

В. Фетисов

Що ж це за дівчина:

Чи не швачка, що не майстриня,

Нічого сама не шиє,

А в голках круглий рік. (Ялина сосна.)

Розбіглися по узліссі

У білих платтячках подружки. (Берези.)

Він пухнастий, сріблястий,

Але рукою його не руш:

Чи стане Капелькою чистої,

Як піймаєш на долоню. (Сніг.)

Чи не сніг і не лід,

А сріблом дерева прибирає. (Іній.)

Гуляю в поле,

Літаю на волі,

Кручу, бурчить,

Знати нічого не хочу. (Заметіль.)

У хуртовини є подруга,

Звати подружку цю ... (хуртовина).

Снігопад з неба летять -

У нашому лісі ... (Снігопад).

Сріблястий і легкі

Казкової зимою,

Що за диво-метелики

Кружляють над тобою? (Сніжинки.)

В. Юрченко

В.Лісовичок-художник, хлопці відгадали твої загадки. Можна нам тепер увійти?

Лісовичок-художник.Так, молодці! Запрошую вас до свого ліс. Я його зобразив на картинах.

Під музику Л. Бетховена «До Елізи» діти милуються репродукціями картин І. Шишкіна «Зима», І. Грабаря «Зимовий пейзаж», Д. Александрова «Зимова казка», фотоматеріалами про зиму. Вихователь задає питання дітям: сподобалися вам картини? Що найбільше сподобалося? Яку пору року зобразив Лісовичок-художник? Що спільного на всіх картинах?

В.Послухайте вірші про зиму.

Зачарований невидимкою,

Дрімає ліс під казку сну.

Немов білою хусткою

Підв'язати сосна.

С. Єсенін

До якої з картин можна віднести ці рядки? Чому ви так вирішили? (Відповіді дітей.)

Біла береза

Під моїм вікном

Прінакрилась снігом,

Точно сріблом.

На пухнастих гілках

Сніговою каймою,

розпустилися листя

Білій бахромою.

С. Єсенін

В.До якої картині підходить цей вірш? (Відповіді дітей.) Лісовичок-художник, зараз ми тебе навчимо робити сніжки з паперу.

Проводиться физкультминутка під музику А. Вівальді «Зима». Діти з паперу бгають сніжки і кидають у кошик.

В.Хлопці, ось-ось налетить заметіль. Пора нам в путь-дорогу збиратися, поки зовсім стежку НЕ замело. Давайте подякуємо Лесовичка-художника і попрощаємося з ним. Закривайте очі.

Паличка чарівна,

Один два три -

Нас в дитячий сад поверни.

Ось і повернулися. Де ми побували? (Відповіді дітей.) Давайте в групі теж зробимо виставку картин зимового лісу. Що для цього потрібно? (Відповіді дітей.) Перетворюємося в чарівних художників і зображуємо зимовий ліс. Нехай кожен з вас підбере для нього необхідний матеріал.

Діти підбирають матеріали для майбутніх робіт.

В.Хлопці, скажіть, як можна зобразити ліс за допомогою цих матеріалів?

Діти старшої підгрупи. Стовбур дерева можна зробити з трубочки, а можна намалювати. Сніг на деревах зобразимо за допомогою вати, шкаралупи від яєць, грудочками серветок. Кучугури намалюємо рисом, манною крупою. Небо і хмари - шкаралупою.

Дітям старшої підгрупи пропонується взяти все необхідне для роботи. З дітьми середньої підгрупи вихователь повторює правила користування клеєм, фарбами, ножицями. Для їх роботи пропонуються трубочки, вата, серветки, шкаралупа.

Виконують роботи під музичний супровід«Времена года» П. Чайковського. Вихователь надає індивідуальну допомогу.

В кінці заняття малюнки розвішуються в заздалегідь підготовленому місці.

В.Молодці, хлопці, все постаралися! У нас вийшла справжня картинна галерея зимового лісу. Тепер розкажіть про свій ліс, а малюнки вам допоможуть.

Вихователь з дітьми згадує рядки з віршів про зиму.

Наш дитячий садок відвідують діти з 3-х до 7 років, входять в одну різновікову групу.

Завдання для молодших-середньої підгрупи:Дати дітям поняття про птахів, що мешкають в рідному краї. Тренувати дітей в акуратному розфарбовуванні малюнка, не виходячи за контури. Закріплювати вміння користуватися пензликом, розбавляти фарби водою. Розвивати посидючість дітей, естетичне сприйняття живої природи. Виховувати уважність, любов до рідного краю.

Завдання для старше-підготовчої підгрупи:Дати дітям поняття про птахів, що мешкають в рідному краї, а також про ознаки лебедя, як птиці занесеної в Червону книгу РБ. Вчити дітей зображати лебедя за допомогою великого і маленького овалів. Закріпити знання дітей про геометричної фігуриовал. Розвивати у дітей посидючість, уважність, вміння виділяти головне, естетичне сприйняття живої природи. Виховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до природи, а також тваринам і птахам, що живуть в ній.

Методичні прийоми:

Розповідь вихователя, художнє слово, Питання, питання пошукового характеру, застосування наочного матеріалу, показ вихователем прийомів зображення.

Попередня робота:

Спостереження під час екскурсії на озеро за лебедями. Читання казки Г. Х. Андерсена « Бридке каченя». Розгляд ілюстрацій зимуючих і перелітних птахів. дидактичні ігри«Дикі і домашні птахи», «Четвертий зайвий», «Літає - не літає».

матеріали:папір А4 блакитного кольору, акварельні фарби, Кисті, баночка з водою, олівці прості, ілюстрації птахів, серветки, підставки для пензликів.

Хід заняття.

1. Бесіда про рідний край.

Сприймали. - Хлопці, скажіть мені будь ласка відповідь на таке питання: як називається село, в якій ми живемо?

Діти. - кандри-куль.

Сприймали. - А поруч з нашим селом що знаходиться? Велике, красиве, блакитне?

Діти - Озеро!

2. Бесіда про лебедів.

Сприймали. - Правильно, діти. А будь ви птахів бачили на нашому озері?

Діти. - Качки, гуси, лебеді, чайки.

Сприймали. - Правильно. А ще можна побачити таких птахів, як: озерна чайка, берегова ластівка. На озері гніздиться рідкісна качка - пеганка, а ще до нас прилітають лебеді шипуни, які занесені до Червоної книги РБ (показ ілюстрацій). Червона книга - це така книга, куди записують птахів, тварин, комах, рослин, яких треба берегти, їх не можна вбивати.

3. Практична робота.

Розглянути разом з дітьми картинку лебедя.

Сприймали. - Сьогодні і ми на занятті будемо малювати лебедя. Подивіться, це красива, горда і велична птиця. У лебедя тіло вкрите пір'ям, під пір'ям пух. Довга красива шия, червоний яскравий дзьоб. Лебідь може літати і плавати. Лебеді крупніше, ніж гуси та качки.

Покладіть перед собою аркуш паперу. Молодші та середні, подивіться у вас вже красивий лебідь намальований, вам потрібно його акуратно розфарбувати. Якого кольору лебеді плавають у нас в озері?

Діти. - Білі.

Сприймали. - Правильно, тепер беріть пензлики, умочіть в воді і візьміть білу фарбу. Покажіть мені білу фарбу. А тепер починайте прикрашати лебедя. Будьте дуже акуратними. (Діти з допомогою помічника вихователя розфарбовують лебедя)

А старшим треба побільше попрацювати. У вас на столі лежать фігури. Які це фігури?

Діти. - Овали. Маленький і великий.

Сприймали. - Правильно. З великого овалу ми зробимо тулуб, а з маленького - голову лебедя. (Показ на дошці) Тепер беріть великий овал, покладіть на середину паперу, можна нижче, і обведіть овал простим олівцем. Потім візьміть маленький овал, залиште місце для шиї, а у лебедя вона довга, і також обведіть простим олівцем. Вам залишилося намалювати шию, схожу на знак питання, хвіст і крила хвилястим рухом. Потім намалюєте внизу хвилі.

Далі діти працюють самостійно, розфарбовують лебедів. В цей час перевіряю поставу дітей, чи правильно вони тримають пензлика, особливо молодше-середня група, чи правильно сидять, допомагаю тим, хто не може.

4. фізкультхвилинки.

Лебеді летять.

Лебеді летять, крилами махають, (Піднятися на носки, плавні рухирук)

Прогнулися над водою, (Прогнутися назад, нога на носок руки на пояс)

Хитають головою. (Похитування головою)

Прямо і гордо вміють триматися, (Полуприседание, руки на пояс)

Дуже безшумно на воду сідають. (Сісти навпочіпки, руки вбоку)

Білі лебеді летіли, летіли, (Піднятися, руки вгору, помах руками)

І на воду сіли. (Сісти навпочіпки, руки в сторони)

Сіли посиділи, (Присісти встати)

Знову полетіли. (Руки вгору, через сторони вниз)

Сприймали. - Молодші, покажіть-но мені свої роботи. Які у вас гарні вийшли лебеді. Молодці! А тепер ідіть пограйте.

Після физминутки молодші і середні по закінченні своєї роботи встають, миють руки, витираються і йдуть грати.

Старші продовжують малювати.

5. Рефлексія:

Сприймали. - Подивіться, які у нас гарні вийшли лебеді.

Бесіда з дітьми.

Які птахи прилітають в наше озеро?

Яка птах, прилітає на озеро кандри-куль, занесена в Червону книгу?

Що таке Червона книга?

Молодці хлопці! Ми з вами дуже добре попрацювали. А тепер підемо мити наші ручки, щоб вони були чисті.

Використані матеріали:

http://tuimpriroda.narod.ru/p30.htm

http://kandrykul.ru/ozero/kandrykul/

http://www.detskiysad.ru/izo/teoria07.html

Конспект НСД в різновікової групи по образотворчої діяльностіна тему

"Російська матрьошка"

Програмні завдання:

* Форміровать інтерес дерев'яним і саморобним (прорізні силуети) іграшок-матрьошок, їх барвистому поряд.

* Розвивати бажання створювати в техніці малювання образи предметів найпростішими візерунками (кольоровими плямами, яскравими мазками, колами, що чергуються лініями)

* Розвивати відчуття кольору при виборі гуашевих фарб. Стимулювати бажання створити свій варіант комбінацій орнаментальних візерунків за кольором, проявляючи творчість.

* Викликати емоційний відгук на створений образ.

* Виховувати добре ставленнядо ігрових персонажів і бажання допомагати їм.

* Збагачувати активний словник (сарафан, російські матрьошки)

Матеріали: тоновані альбомні листипаперу різних видів, Прорізані силуети матрьошок, фарба акварель 5-6 квітів, кисті, ганчірки, волога серветка.

Хід заняття:

Вихователь: Розповім я вам сьогодні про іграшки, здавна відомих в нашій країні, які стали справжнім російським сувеніром.

А ось про які іграшках йде мова, здогадайтеся:

Яскраво-червоний шовковий хустинку,

Яскравий сарафан квіточку.

впирається рука

У дерев'яні боки.

А всередині секрети є,

Може три, а може шість.

разрумянілісь трошки

Наша російська ... (Матрьошка)

Звичайно, це матрьошка, сама незвичайна іграшка.І я запрошую вас в музей дерев'яної іграшки.

Подивіться, скільки їх тут.

Яка вона, матрьошка? (Святкове, розписна, красива)

Чому вона писана? (Сарафан прикрашений квітами)

З чого зроблена матрьошка? (із дерева)

Хлопці, а ви знаєте, що ляльку-матрьошку роблять з секретом? Матрьошка розкривається. Подивіться.

Скільки ляльок?

ляльок П'ЯТЬ.

Ви помітили, що матрьошки різні? (Найбільша, велика, маленька, ще менше, сама маленька).

- Які матрьошки красиві, якими яскравими фарбами розписав її художник. Милуєшся нею і серце радіє. Вони дуже ошатні, розписні, добрі російські матрьошки.

У Росії існує кілька видів матрьошок.

1) Сергіївська матрьошка (червоний, оранжевий, жовтий, зелений і синій колір)

2) Семенівська матрьошка (жовтий і червоний колір. Букет займає весь фартух, хустка)

3) Вятская матрьошка (яскрава, барвиста з великими квітами в центрі сарафана)

4) Полховський-майданівськи (Многолепестковийцветок троянди)

5) Гжельская матрьошка (Вони прикрашені синьо-блакитними кольорами)

6) Хохломская матрьошка (В їх костюмах багато різних ягід)

Физкультминутка для очей: А тепер необхідно, щоб ваші очі відпочили (Педагог роздає кожній дитині маленьку матрьошку) Ці матрьошки нам допоможуть. Спочатку виконуємо руху правою рукою, Візьміть в неї матрьошку

вгору-вниз (3р) опускаємо і піднімаємо руку, стежимо тільки очима, голову не схиляємо

тепер махаємо рукою перед собою вправо-вліво (3р). Стежимо тільки оченятами за матрьошкою

А тепер водимо рукою по колу (3р)

Тепер візьміть матрьошку в ліву рукуі ті ж самі рухи робимо лівою рукою.

Діти легко і невимушено виконують руху (вгору-вниз; вправо-вліво, по діагоналі, по колу), то лівою, то правою рукою і візуально простежують їх. Погляд фокусується на матрьошці. Очі напружувати не треба, можна моргати

Матрьошки люблять різнокольорову гарний одягі люблять танцювати.

Наші матрьошки чекають своїх подружок, щоб разом повеселитися на святі. Але щось затримуються. Чи не сталося що? А, ось вони. (Вихователь звертає увагу дітей на паперові прорізні силуети матрьошок, які стоять на столах). Тільки здається вони ще не готові до свята, сумні, тому що їх сарафани НЕ нарядние.Но їм так хочеться бути знову красивими. Люблять російські матрьошки різнокольорові одежинки. Що ж робити?

Давайте одягнемо матрьошок в кращу одежу.

- Перш, ніж приступити до роботи, давайте згадаємо, у що одягнена матрьошка.

Що у неї на голові? (Косинка)

На тулуб? (Сарафан)

Чим прикрашений сарафан? (Квітами)

Іноді у матрьошки на сарафан одягнений фартух, він теж завжди прикрашений квітами і візерунками.

Якими візерунками можна прикрасити наряд для матрьошок?

Смужки, кружечки, плями, мазки, квіточки.

(Показ дітям прийомів створення візерунка. Вихователь демонструє способи малювання. При цьому звертає увагу на порядок зміни фарб з промиванням пензлика чистою водоюі протирати ганчіркою)

(Непроливайка і акварель ставимо справа, ганчірочку зліва)

Вмочуємо пензлик воду, візьміть фарбу будь-якого кольору і починаємо прикрашати.

Тонка лінія кінчиком пензлика, широка лінія повним Ворст пензлика, плями кінчиком пензлика, гурток кінчиком пензлика, хвиляста лінія кінчиком пензлика, квітка кінчиком пензлика.

Самостійна робота дітей під музику. У процесі малювання вихователь нагадує про правила користування фарбами акварель, заохочує тих, хто використовує різні кольори.

Після закінчення малювання діти накривають силуети матрьошок своїми листами. Вихователь допомагає зібрати їх в хоровод: «Якими гарними і веселими стали матрьошки. Які все матрьошки ошатні! Вони задоволені своїми нарядами. Ви їх допомогли приїхати на свято такими красивими. Весело їм буде ».

Аналіз робіт.

Хлопці, подивіться на своїх матрьошок. Які вони красиві. А вам подобаються ваші роботи? Яка матрьошка вам найбільше сподобалася? Розкажи, ніж тобі сподобалася робота.

Тепер повеселитесь з матрьошками. Пісня «Матрьошки»

Ми веселі матрьошки,

Ладушки, ладушки.

На ногах у нас чобітки,

Ладушки, ладушки.

Зав'язали ми хусточки,

Ладушки, ладушки.

Розчервонілися наші щічки,

Ладушки, ладушки.

У сарафанах наших строкатих,

Ладушки, ладушки.

Ми схожі немов сестри,

Ладушки, ладушки.

Вибір редакції
Оповідання ведеться від імені помічника машиніста Константіна.Александр Васильович Мальцев вважається кращим паровозним машиністом в ...

1.3. Тема кохання в повісті «Ася». Отже, повість І.С. Тургенєва «Ася» зачіпає любовно-психологічні питання, які хвилюють ...

Макар Девушкин - скромний і дуже добрий герой, від якого «народжувалися» деякі персонажі інших творів Достоєвського ....

Вона несла в руках огидні, тривожні жовті квіти ... Вона повернула з Тверської в провулок і тут обернулася ... По Тверській йшли ...
«Один день Івана Денисовича» - розповідь про укладений, який описує один день його з його життя в ув'язненні, яких три тисячі ...
Казка Шарля Перро "Попелюшка" Головні герої казки "Попелюшка" і їх характеристика Попелюшка, молода дівчина 18 років, дуже добра, дуже ...
Катерина гине, тому що у неї немає іншого виходу у вирішенні проблеми, що склалася. Вона поставлена ​​в такі умови, що якби вона ...
Який освічена людина не знає роману Віктора Гюго "Собор Паризької Богоматері"? Адже ця книга є в будь-якому списку ...
П'єса Островського була написана в 1859 році, під час підйому революційного руху мас, в епоху, коли особистість вставала на боротьбу за ...