Muusikaline teekond. Muusika erinevatest riikidest. Muusikaline teekond ümber maailma Lugu muusikalisest teekonnast läbi erinevate riikide


Muusikatunni arendamine 3. klassile

"Muusikaline teekond"

muusikaõpetaja, keskkool nr 123, Peterburi Viiburi rajoon.

Tunni tüüp: mängutund (multimeediumitehnoloogiate kasutamisega)

Eesmärgid:

1) kaasata õpilasi tunni-mängu kaudu muusika õppimise aktiivsesse protsessi

2) teha kindlaks muusikaliste teadmiste tase.

Ülesanded:

  1. Arendage laste leidlikkust ja aktiivsust
  2. Tõsta muusikalise kirjaoskuse taset
  3. Julgustage lapsi olema loomingulised
  4. Kutsuge lastes esile emotsionaalne reaktsioon

Varustus: arvuti, multimeedia projektor, süntesaator, DVD-mängija, plaadid muusikateostega.

Tundide ajal:

Õpetaja: Kallid poisid! Täna võtame ette muusikalise teekonna võlurongiga.

Kõlab M.I.Glinka "möödulaul".

Uch: Mis teos nüüd kõlas? Kes selle kirjutas? (slaid number 1)

(Õpetaja annab lastele, kes vastasid küsimusele õigesti, väikesed mänguasjad)

Ekraanil on "muusikalise" kaardiga slaid, millel on kujutatud jaamad "Zagadkino", "Notkino", "Executing", "Compozitorskaya", "Listening".

Õpetaja: "Möödulaulu" saatel sõidame jaama "Zagadkino".

(slaid number 2)

  1. Kolmnurkne laud, 2) Klaver ja akordion said sõpradeks

Ja sellel on kolm juuksekarva. Ja ühendatud igavesti.

Juuksed on õhukesed ja te arvate nime

3) See tööriist pikka aega

Kaunistas katedraali.

Kaunistab ja mängib

Asendub kogu orkester. (orel)

Õpetaja: Paigutage silbid või tähed kohati ümber nii, et muusikariistade nimed oleksid loetavad.

Bayaan, tamburiin, kitarr, viiul, klarnet, ksülofon, timpan, metsasarv, harf

Kõlab "Bremeni linna muusikute laul"

Õpetaja: laulu saatel sõidame Notkino jaama

Õpetaja: Järgmine ülesanne on väga lõbus. Teie laudadel on paberitükid ja värvilised pliiatsid. Mõelge välja ja joonistage rebus mis tahes nootidega. (lapsed joonistavad ja vastavad)

Slaid number 4

Leidke nendest salmidest kõik noodid ja muusikalised sõnad

Ahv kõndis koju, aga nii see oli

Hüpe oksalt oksale. Barsukovi osa ...

Ma nägin lonkavat mäkra, kes kukkus tüve juurde,

Äge naaber. Möirgas valust.

"Eh!" - otsustas mäger siis, vingus kaua ja valas pisaraid,

Argus sai võimust, vaene, jõuetusest

Ma püüan emased kinni - Ja viieks minutiks ma unustasin

Kas nad õpetasid mind asjata? Mis on tema perekonnanimi.

Olles laiali laotanud suure madratsi, aga õnneks siin, kleepuva madratsi all,

Kontrabass istus kaldal. Buldog jooksis viiuliga.

Kaua ta istus, ümises, ütles, et maailm ei ole

Kõik on temast kohutavalt väsinud. Asjad on paremad kui duett.

Isegi hall marmot Aga nööbik akordion ütles, et kolmik

Ma ei jaksanud kauem. Näeb ka kena välja.

Ja vaene kährik “Ei ja ei! - ütles klarnet, -

Luksumine on juba alanud. Kvartett kõlab kõige paremini."

No ja toaliblikas Ja sellest ajast peale on olnud tülisid,

Ma ei saanud aru, mis see sool on, Kelle roll kvartetis on kõige tähtsam,

Kus on terav ja kus tasane. Isegi tomatid aiast

Kellele ja mida mängib isegi kaalikas ja uba

Tüütu kontrabass Tuli kerjama

Käes on juba kümnes tund! Lõpetage vaidlus ja mängige.

Mängitakse lugu "Sinine vanker".

Õpetaja: Niisiis, me läheneme jaamale "Teostus".

Meenutagem ja laulgem Entini muusa sõnade järgi laulu "The Road of Kindness". Minkova

Lapsed laulavad laulu

Õpetaja: Ütle mulle, mida me selles laulus mõtleme väljendiga "hea tee"? (lapsed vastavad)

Slaid number 5

Ristsõna lahendamine

Horisontaalselt:

3. Kunstnike rühm, mis moodustab ühtse kunstilise kollektiivi. (ansambel)

5. Kolmest muusikust-esinejast, vokalistist või instrumentalistist koosnev muusikaline ansambel. (kolmik)

6. Suur seltskond instrumentaalmuusikuid. (orkester)

9. Ansambli- (orkestri-, koori-, ooperi- jne) muusika õppimise ja esitamise juht. (dirigent)

10. Kaheliikmeline muusikaline kollektiiv. (duett)

Vertikaalselt:

1. Laulmisega seotud muusiku elukutse. (vokalist)

2. Muusik, klaverimängija. (pianist)

4. Muusik, esineja nupul akordionil. (akordionist)

7. Muusikapala sooloesitus laval. (solist)

8. Muusikaline ansambel, mis koosneb suurest hulgast lauljatest. (koor)

  • Sõnad vajavad mõnikord muusikat, aga muusika ei vaja midagi. (E. Grieg)
  • Minevik olevikus on minu ülesanne. (M.P. Mussorgski)
  • Kui nad ütlevad muusika kohta, et see näeb välja nagu midagi, pole see hirmutav. Aga kui muusika ei ole nagu midagi, siis on see tõesti halb! (N. A. Rimski-Korsakov)
  • “Tahaksin kogu hingest, et mu muusika leviks, et suureneks inimeste hulk, kes seda armastavad, kes leiavad sellest tuge ja lohutust” (P. Tšaikovski)
  • "Meloodia on muusika hing" (P. Tšaikovski)
  • Rahvas loob muusikat ja meie, artistid, ainult arranžeerime. (M.I. Glinka)

Õpetaja: Niisiis, me läheneme jaamale "Kuula". Teid ootab raske ülesanne. Peate meeles pidama ja nimetama muusika teoseid ja autoreid, mida selles jaamas kuulete.

1) "Hommik" E. Griegi süidist "Peer Gynt".

2) "Nukutõbi" "Laste albumist", autor P.I. Tšaikovski

3) Peameloodia sümfooniast nr 2 ("Heroic"), autor A.P. Borodin

4) "Koit Moskva jõel" ooperist "Hovanštšina" M.P. Mussorgski

5) "Kesköö" balletist "Tuhkatriinu" S.S. Prokofjev

6) Petya teema S.S. sümfoonilisest muinasjutust “Petya ja hunt”. Prokofjev

7) Avamäng ooperile "Ruslan ja Ljudmilla" M.I. Glinka

Õpetaja: Meie teekond on läbi. Kes terminali jõudis ja kõige rohkem "noote" kogus, on täna parim muusikaline reisija. Hästi tehtud poisid!

Õpetaja julgustab lapsi hinnetega.

Nad tulevad klassist välja laulu "See on lõbus koos kõndida" saatel.


uus esimene

Kodulehel ja kutsel on märgitud, et tegemist on esilinastusega ning seetõttu on võimalus, et veel midagi parandatakse. Ja parandused on ilmselgelt vajalikud.

Etendus on teatraalne kontsert, milles, nagu programmis kirjas, krüpteeris MGIET oma ajaloo, etnograafiliste ümbermaailmareiside kroonika, jutustab ja näitab osi nende maade kultuurist, kus teatris osalejad on käinud.

Kõigepealt kirjutan sellest, mis mulle ei meeldinud.

Hiiglaslikud ajalõigud muusikanumbrite vahel, mille jooksul näidatakse erksalt maalitud taustal veidi viltu maast tutvustavaid videomaterjale. Saan aru, et kogu meeskond on laval ning muutumine ja järgmiseks riigiks valmistumine võtab aega. Ja teises osas muutus ilmsemaks teeteema, reisipilt, kui ekraanile hakkasid ilmuma reisidel olevate teatrikunstnike näod.

Aga 1. lõigus - see oli väljakannatamatult igav (eriti Gruusia), värviliste laikude mustade ja valgete laikude virvenduses pole peaaegu midagi näha ja seda väga pikka aega. See hetk tundus mulle andestamatult läbimõtlematu. Selleks perioodiks oli võimalik eraldada vähemalt 1 artist (riietus / video-kroonika) - selle augu kaunistaks juba elav inimene koos muusikariistaga laval.

Teine punkt - mulle tundus, et paljudes riikides "ei saanud tuju", nad ei tabanud mingit eripära, mingeid isikupäraseid, iseloomulikke jooni. Ütleme nii, et grusiinid ei naerata kooripolüfoonilise laulu ajal kõigis 150 hambas. Hispaania tants jättis kurva mulje - tütre hispaania gümnaasiumis tantsisid lapsed suurema hooga kui artistid laval. Mul tõesti ei jätkunud hispaanialikku temperamenti (aga mul ei jätkunud isegi sütitavat energiat, mis selles teatris on alati olnud, millegipärast seekord "ei süttinud").
Poolas olid kummalised kostüümid. Vaid üks oli sarnane sellele, mida nägin Krakowis etnograafiamuuseumis ja ülejäänud olid kummalise välimusega pitskardinad.

Kolmas ja viimane, ebameeldiv hetk: keelt teadmata on laulude huumorit võimatu mõista. See tähendab, et ma näen, et poolakeelne laul räägib millestki selgelt naljakast, see on millestki naljakas – aga millest? Mulle tundub, et oleks täiesti võimalik lisada programmi vähemalt lühike kirjeldus nende laulude sõnadest, millel on hääldatud süžee alltekst. Sama lugu Hispaania lauluga.
Ja Korea teatrietendusega. Kes kõik need maskid on? Mida nad teevad? Miks nad karjuvad? - teoreetiliselt on see viimane esitus, kõige ebatavalisem, kuid pool (kui mitte 2/3) selle ilust läheb laval üldiselt toimuva arusaamatuse tõttu kaduma.

Ja veel üks asi, aga võib-olla oli see selline mõte meelega - lavamaastik oli liiga kõrge ja muutis vaatamise keeruliseks. Kui see segab pildistamist – siis JAH, see on õigustatud. Aga kui see on lihtsalt viga, siis oleks parem, kui majad oleksid madalamad, peaksime nende tagant välja vaatama, nagu vaataja ees istuva pika inimese selja tagant (ja me istusime esimene rida).

Nüüd heast.

Etenduse loojad tegid ära hämmastava töö. Kõik, nime järgi. Kui palju tööd, aega, füüsilist jõudu, proove, hinge sellesse etendusse investeeritakse – seda on raske ette kujutada.

Otsustage ise: 8 riiki, 4 haru kohta. Gruusia, Hispaania, Poola, Saksamaa, Holland, Prantsusmaa, Bulgaaria, Korea. Iga riigi jaoks - huvitav ja keeruline rahvatants (või mitu) ja laulmine riigi keeles. Pluss - muljetavaldav hulk rahvuslikke muusikainstrumente, mida näitlejad sellel "rännakul" mängivad, saates tegevust mitte fonogrammi, vaid absoluutselt elava muusika saatel.

Saksamaa šokeeris ja rõõmustas polüfoonilise a cappella koorilaulu üle. Ma ei ole muusik, aga mulle tundus, et nad laulsid 3-4 häälega – hämmastav. Lihtsalt ah. Ja mulle meeldisid Baieri (Tirooli?) tantsud.
Huvitav meeste postitants Hollandis.

Bulgaaria on üldiselt selle muusikalise teekonna parim! Millised kostüümid, ah! Kingad, ehted, põlled ,. Laul on hämmastav, ka keeruline polüfoonia. Tants on raske. Kogu minu imetlus on Bulgaaria vastu!
Korea oleks väga tore, kui nad seletaksid laval toimuvat :). See oli ilus, aga arusaamatu.

Üldiselt meile abikaasaga meeldis, aga sellel konkreetsel etendusel on veel arenguruumi.

Kodulehel ja kutsel on märgitud, et tegemist on esilinastusega ning seetõttu on võimalus, et veel midagi parandatakse.

Ja parandused on ilmselgelt vajalikud.

Etendus on teatraalne kontsert, milles, nagu programmis kirjas, krüpteeris MGIET oma ajaloo, etnograafiliste ümbermaailmareiside kroonika, jutustab ja näitab osi nende maade kultuurist, kus teatris osalejad on käinud.

Kõigepealt kirjutan sellest, mis mulle ei meeldinud.
Hiiglaslikud ajalõigud muusikanumbrite vahel, mille jooksul näidatakse erksalt maalitud taustal veidi viltu maast tutvustavaid videomaterjale. Saan aru, et kogu meeskond on laval ning muutumine ja järgmiseks riigiks valmistumine võtab aega. Ja 2. lõigus tuli teeteema, reisipilt selgemaks, kui ekraanile hakkasid kerkima reisidel olevate teatrikunstnike näod. Aga 1. osakonnas - oli väljakannatamatult igav (eriti Gruusias), värvilistel laikudel pole peaaegu midagi näha mustade ja valgete laikude virvendamises ja seda väga pikka aega. See hetk tundus mulle andestamatult läbimõtlematu. Selleks perioodiks oli võimalik eraldada vähemalt 1 artist (riietus / video-kroonika) - selle augu kaunistaks juba elav inimene koos muusikariistaga laval.

Teine punkt - mulle tundus, et paljudes riikides "ei saanud tuju", nad ei tabanud mingit eripära, mingeid isikupäraseid, iseloomulikke jooni. Ütleme nii, et grusiinid ei naerata kooripolüfoonilise laulu ajal kõigis 150 hambas. Hispaania tants jättis kurva mulje - tütre hispaania gümnaasiumis tantsisid lapsed suurema hooga kui artistid laval. Tundsin väga puudust Hispaania temperamendist. (Aga mul üldiselt ei jätkunud sütitavat energiat, mida selles teatris on alati olnud. Millegipärast seekord "ei süttinud".) Poolas olid kummalised kostüümid. Vaid üks oli sarnane sellele, mida nägin Krakowis etnograafiamuuseumis ja ülejäänud olid kummalise välimusega pitskardinad.

Kolmas ja viimane, ebameeldiv hetk: keelt teadmata on laulude huumorit võimatu mõista. See tähendab, et ma näen, et poolakeelne laul räägib millestki selgelt naljakast, see on millestki naljakas - aga mis ??? Mulle tundub, et oleks täiesti võimalik lisada programmi vähemalt lühike kirjeldus nende laulude sõnadest, millel on hääldatud süžee alltekst. Sama lugu Hispaania lauluga. Ja Korea teatrietendusega. Kes kõik need maskid on?? Mida nad teevad?? Miks nad karjuvad?? - teoreetiliselt on see viimane esitus, kõige ebatavalisem, kuid pool (kui mitte 2/3) selle ilust läheb laval üldiselt toimuva arusaamatuse tõttu kaduma.

Ja veel üks asi, aga võib-olla oli see selline mõte meelega - lavamaastik oli liiga kõrge ja muutis vaatamise keeruliseks. Kui see segab pildistamist, siis JAH, see on õigustatud. Aga kui see on lihtsalt viga, siis oleks parem, kui majad oleksid madalamad, nende tagant tuleks välja vaadata nagu vaataja ees istuva pika inimese selja tagant. (ja me istusime 1. reas).

Nüüd heast.
Etenduse loojad tegid ära hämmastava töö. Kõik, nime järgi. Kui palju tööd, aega, füüsilist jõudu, proove, hinge sellesse etendusse investeeriti, on raske ette kujutada.
Otsustage ise: 8 riiki, 4 haru kohta. Gruusia, Hispaania, Poola, Saksamaa, Holland, Prantsusmaa, Bulgaaria, Korea. Iga riigi jaoks - huvitav ja keeruline rahvatants (või mitu) ja laulmine riigi keeles. Pluss - muljetavaldav hulk rahvuslikke muusikainstrumente, mida näitlejad sellel "rännakul" mängivad, saates tegevust mitte fonogrammi, vaid absoluutselt elava muusika saatel.

Saksamaa šokeeris ja rõõmustas polüfoonilise a cappella koorilaulu üle. Ma ei ole muusik, aga mulle tundus, et nad laulsid 3-4 häälega – hämmastav. Lihtsalt ah. Ja mulle meeldisid Baieri (Tirooli?) tantsud.
Huvitav meeste postitants Hollandis.
Bulgaaria on üldiselt selle muusikalise teekonna parim! Millised kostüümid, AH!!! Kingad, ehted, põlled, .... Laul on hämmastav, ka keeruline polüfoonia. Tants on raske. Kogu minu imetlus on Bulgaaria vastu!
Korea oleks väga tore, kui nad selgitaksid, mis laval toimub)) See oli ilus, kuid arusaamatu.
Üldiselt meile abikaasaga meeldis, aga sellel konkreetsel etendusel on veel arenguruumi.

Niisiis, muusikaline teekond toimus Moskva riiklikus ajaloo- ja etnograafilises teatris. Etendusele jõudnud, külastasime Moskvast lahkumata 8 riiki: Gruusiat, Hispaaniat, Prantsusmaad, Poolat, Hollandit, Bulgaariat, Saksamaad ja Koread.

Iga riiki esindavad mitmed numbrid: tantsud, laulud, pantomiim jne. Eriti teeb hinge soojaks see, et näitlejate oskused pole mitte ainult kõrged, vaid nad on ikka kõik erinevad tüübilt, vanuselt jne. Tänu sellele on mulje ei jää mitte kõrgelt professionaalsest, vaid mitmest lakitud laulu- ja tantsuansamblist, mis on valitud vastavalt välisilmele ja kas suure pere või küla tunde – inimestele, kellele kõik on omapärane ja loomulik.

Huvitavamaid numbreid on raske isegi välja tuua. Näiteks ma ei teadnud üldse, et Euroopas on meeste teivastantsud ja neid oli isegi kaks, hollandi ja prantsuse keel, mõlemad väga ebatavalised. Mulle meeldis saksa tants, mis kujutab kunstipäraselt poiste omavahelist võitlust tüdruku pärast, mis lõppeb sellega, et vihane tüdruk annab kõigile näkku. Ja õigustatult! Tüdruku eest tuleb hoolitseda, mitte üksteisega suhet välja selgitada.

Tugeva mulje jättis korea tants, kus tantsijatel olid painduvate varraste otsas pikad paelad mütsi külge kinnitatud ning pealiigutuste kaudu maaliti nende lintidega pidevalt õhku keerulisi mustreid. Üldiselt on palju huvitavat. Etendus lõppes ilusa numbriga – nende maade naised tulid last uinutava korealanna ette vastupidises järjekorras välja ja laulsid oma hällilaulu.

Miinused.
Kodanikud, kas teie arvates on kõik teatrikülastajad polüglotid? Olgu, kindlasti leidub vaatajaid, kes saavad aru saksa, prantsuse, hispaania ja poola lauludest – kuid tõenäoliselt pole tegemist samade inimestega. Petrov, teate, on ühe, kahe vahele jätnud. Ja ma tahtsin vähemalt üldjoontes teada, millest need laulud räägivad. Ja mitte ainult laulud. Näiteks siin Hispaania jaos oli number - tantsu ja pantomiimi ristand, selgelt fragment mõnest vanast rahvalavastusest. Mida ?! Või Korea maskides saade. ... Väga tõhus – aga kes on kõik need inimesed (mitteinimesed)? Ja mis üldse toimus? Üldiselt oli libreto moodi saatest suur puudus. Ja siis isegi googeldades pole mõtet ronida, sest pole selge, mida otsida.

Selge on see, et näitlejatel on vaja aega muutuda, kuid numbrite vaheaegadel näidati järgmise riigi muusika saatel sellega seotud kaadreid ja mustvalgete siluettide vilkumisest värvilisel taustal. , silmad ja nende taga tundus pea halb. Ja kombinatsioonis sellega, et teises osas läks kõlaritest kostev muusika millegipärast palju valjemaks kui esimeses ja istusime lähestikku, hakkas etenduse lõpuks pea korralikult valutama.

Kõige rohkem ajab aga närvi asjaolu, et selle klassi teater on selgelt väga halvasti rahastatud. Ta on hea, väga hea, aga siin "kuningriigist ei piisa, pole kuhugi pöörata."

Alaüksus "Põhja lasteaed" Vassilok "

MBOU "Põhja keskkool"

Muusikaline teekond

maailma riikide poolt

Abstraktne

korraldas õppetegevust

lastele mõeldud muusika kohta ettevalmistav rühm

Koostanud:

muusikajuht

esimene kvalifikatsioonikategooria

Nadyrshina G.M.

Põhja, 2015

Sihtmärk: laste tutvustamine maailma erinevate riikide kultuuri eripäradega erinevate muusikalise ja üldkultuurilise arendamise meetodite ja tehnikate kasutamise protsessis.

Ülesanded:

    Tutvuda erinevate rahvaste muusikaga, äratada huvi rahvuskultuuride vastu.

    Kujundada muusikale emotsionaalselt reageerimise võime, oskuskuulda ja eristada muusikalisi väljendusvahendeid ning näidata neid adekvaatselt liikumises.

    Kuulake hoolega muusikat jalepitamaliikumineKoosiga osa heli olemus.

    Kujundada sallivat suhtumist inimestesse sõltumata nende rahvusest.

    Kasvatada austust teiste rahvaste kultuuri vastu.

Eeltöö:

    tervituste ja hüvastijätmiste õppimine erinevates keeltes;

    laulu "Motley Cap" õppimine;

    näpuvõimlemise õppimine "Visiidil".

Planeeritud tulemused:

    lastes huvilise suhtumise arendamine maailma erinevate riikide kultuuridesse;

    laste muusikalise silmaringi laiendamine.

Varustus:

    projektor, ekraan, sülearvuti;

    viiuli paigutus;

    plaadimängija;

    maal, mis kujutab tantsu "Chardash";

    trummid;

    süsiniku lademete pilt;

    akordion;

    päkapikkude pilt;

    raamat"Maailma riikide traditsioonid ja kultuurid".

1.1

Sissejuhatus teemasse (probleemsituatsiooni loomine)

Muusikajuht:

"Tere!" - ütlete inimesele.

"Tere!" - naeratab ta vastu

Ja ilmselt ei lähe apteeki

Ja see on terve mitu aastat.

Muusikajuht: Poisid! Täna läheme muusikalisele rännakule mööda maailma riike, saate teada, mis on nende maade muusikakultuuri jaoks kuulus ja huvitav. Igal riigil on oma suurepärased heliloojad, suurepärased teosed, üle maailma kuulsad esinejad. Nad annavad inimestele nende loovuse, mis ühendab kõiki maailma rahvaid. Mis te arvate, kuidas suudab muusika eri rahvustest inimesi ühendada, kui nad üksteist ei mõista?

Muusikajuht: See on muusika võlu!

Laste oletus: sõnadeta muusika võib edasi anda meeleolu (kurbust, rõõmu, ärevust), rääkida millestki jne.

1.2

Laste tegevuse motiveerimine

Muusikajuht: Poisid, muusikalise rännaku ajal kingib iga riik teile oma muusikalised sümbolid, mille panete rinda. Sümboli saamiseks pead aga näitama, kui loominguline, andekas sa oled ja kui väga sa muusikat armastad.

1.3

Eesmärkide seadmine

Muusikajuht: Poisid, mida saate teie arvates kasutada oma loovuse näitamiseks?

Muusikajuht: Õige! Ja nad aitavad meid sellesmaailma erinevate rahvaste meloodiaid.

Laste oletus: laulu, tantsuliigutuste, muusikariistade kaudu.

II. Põhiosa:

2.1

Varem omandatud teadmiste värskendamine

2.2

Uute teadmiste omandamine (suhtlemine ja vastuvõtmine).

TERVITUSED

MUUSIKALINE RÜTMILINE LIIKUMINE

RÜTMIMEEL ARENDAMINE, MUUSIKATSEMINE:

MUUSIKAT KUULAMA

CHINGING, LAULMINE

Laste iseseisvad tegevused

TUTVUSTAN UUT LAULU

Muusikajuht: Niisiis, asusime teele ja meie reisi esimene riik on Taani.

Poisid, meenutagem, kuidas eri rahvustest inimesed üksteist tervitavad. Ja Taani rahvameloodia aitab meid selles.

Mäng "Tere". taani keel rahvalik meloodia

Muusikajuht: Hästi tehtud! Taani rahvas on juba ammu kuulus oma musikaalsuse, tantsutraditsioonide poolest, mida saadab alati viiul. Ja Taani annab teile oma riigis kõige tavalisema muusikariista - viiuli.

Muusikajuht: Meie reisi järgmine riik- Ungari. Ungaril on rikkalik muusika- ja tantsutraditsioon. Ungari rahvatantsud eristuvad põletava temperamendi ja emotsionaalsuse poolest. Need tantsud sütitavad mitte ainult Ungari elanikke, vaid kogu planeedi inimesi.

Etendus fragmendist ungari tantsust "Czardas"

Muusikajuht: Milline ülemeelik tants! Olen kindel, et sa oskad ka nii tantsida.

Ja nüüd, poisid, proovime esitada mõningaid Ungari tantsu liigutusi.

"Astu aktsendiga ja lihtne jooks." Ungari rahvaviis.

Muusikajuht: Hästi tehtud! Ja Ungari annab teile oma muusikalise sümboli – pildi Czardase tantsust.

Muusikajuht:

- Ja nüüd soovitan teil minna riiki, kus trummid on inimeste kultuuri lahutamatu osa. See on Aserbaidžaan.

Üks Aserbaidžaanis levinumaid trumme on "nagara". Nagaril mängimist eristab suurepärane rütmiline ja dünaamiline mitmekesisus.

Videofragment nagaril mängimisest

Muusikajuht: TSeda oskust tuleb õppida rohkem kui aasta. Siin me läheme. Kuid kõigepealt peame oma sõrmi sirutama. Oleme valmis, teemenäpuvõimlemine "Visiidil".

Sõrmede võimlemine "Visiidil"

Suure sõrme külaskäigul

Jooks otse majja

Indeks ja keskmine

Nimetu ja viimane.

Väike sõrm ise, beebid

Koputasin lävele.

Kõik sõrmed on sõbrad

Me ei saa üksteiseta elada!

Muusikajuht: Hästi tehtud poisid. Loen nüüd luuletust "Siil kõnnib trummiga" ja sina lööd trummidel rütmi "Boom-buom-buom".

Trummimäng "Siil kõnnib trummiga"

Siil kõnnib trummiga

Boom Boom Boom

Siil mängib terve päeva

Boom Boom Boom

Trummiga õlgade taga

buum buum buum!

Siil eksles aeda juhuslikult

buum buum buum!

Ta armastas õunu väga

buum buum buum!

Ta unustas trummi aeda

buum buum buum!

Õunu korjati öösel

buum buum buum!

Ja löögid kõlasid

buum buum buum!

Muusikajuht: - Hästi tehtud! Teenisime Aserbaidžaanilt auhinna - "tahma" kujutisega pildi ja jätkame oma muusikalist teekonda.

Ma arvan, et me peame lihtsalt jõudma Norrasse, kus sündis ja elas suurepärane helilooja Edvard Grieg.

Griegi muusikaline anne avaldus lapsepõlves. Tema ema mängis klaverit ja õpetas Edwardile mängimist alates neljandast eluaastast.

Muusikat loov Grieg laulis selles Norra looduse ilu. Ja väga sageli rääkis Grieg oma muusikaga erinevaid lugusid ja muinasjutte. Ma ütlen teile nüüd ühte neist:

"Seal oli noor jahimees nimega Peer Gynt. Ta oli suurepärane leiutaja ja seikleja. Üle kõige tahtis ta rikkust ja võimu. Kord metsas kohtas ta rohelises metsakleidis tüdrukut. See oli mäekuninga tütar. Talle meeldis ilus noormees ja ta kutsus teda endaga abielluma. Per arvas, et ta võib saada rikkaks ja võimsaks, nagu tema isa - ja nõustus. Kuid allilma asukad olid kurjad päkapikud ja salakavalad olendid. Mäekuningas ja kurjad olendid rõõmustasid mehe saabumise üle. Nad tahtsid Peri endale meeldivaks teha. Eakaaslane oli väga hirmul. Ta tahtis jääda inimeseks ja tahtis põgeneda allilmast.Kuid kurjad päkapikud ründasid teda, ähvardades ta tükkideks rebida ... Kuid kellahelin kostis ja kõik kurjad vaimud kadusid. Per päästeti».

Ja nüüd kuulame tükki nimega "Mäekuninga koopas". Kuulame tähelepanelikult ja määrame selle teose olemuse

"Mäekuninga koopas."

Muusikajuht:

Poisid, öelge mulle, milline on selle töö olemus?

Ja mis muusikat see alguses kõlab?

Ja kumb on lõpus?

Kas olete kuulnud tuttavaid muusikainstrumente? Palun nimetage need.

Poisid, mis te arvate, mis žanris see teos on kirjutatud?

Muusikajuht:

Ja nüüd laulame kõik koos päkapikkude rongkäiku.

Muusikajuht: Edward Griegi loomingus olid päkapikud negatiivsed tegelased.

Aga laulus "Motley Cap", mida me juba teame, mäletate päkapikke, olgu see hea või halb?

Muusikajuht: - Tulge poisid, me esitame seda laulu.

"Värviline kork". Muusika G. Struve.

Muusikajuht: Hästi tehtud! Preemiaks saate "Mäekuninga koopast" pärit päkapikud.

Muusikajuht: Poisid, soovitan teil jätkata oma teekonda, kuid nüüd läbi meie riigi ja minna kõige vapustavamasse linna - Veliky Ustyugisse.

Kas te teate, kes seal elab?

Ja mis pühal ta meile tuleb?

Kas teile meeldib see puhkus? Miks?

Kuidas valmistume tema saabumiseks?

Muusikajuht: Ma arvan, et nüüd on aeg valmistuda D.M. laulud ja tantsud.

Poisid, täna kuulame uut laulu nimega "New Year's Dance".

Laulu "Uusaasta tants" muusika A. Sternilt.

1. Jälle uus aasta, uus aasta, uus aasta!

Ringtants, ümmargune tants jõulupuu lähedal.

Koor:

Uusaastapäeval on nad valmis tantsima terve päeva, terve päeva.

Ja me ei ole liiga laisad, et puu ümber tiirutada, me pole liiga laisad.

2. Ja akende taga sajab lund, lund sajab.

Soojades viltsaabastes kõik inimesed, kõik inimesed.

3. Ja puu peal on tuled, tuled.

Jõuluvana tule varsti, tule.

4. Sina, Morozko, ära uuri meid, ära uuri meid.

Parem, vanaisa, tantsi, tantsi.

Muusikajuht:

- Kas teile meeldis see laul?

Ja milline on tema iseloom?

Millest selles laulus juttu on?

Muusikajuht : Õiged poisid. Järgmises tunnis jätkame selle laulu õppimist.

Muusikajuht: - No mis puhkus ilma mänguta!

Muusikaline mäng "Lumenaine".

Selle ime tegime pimedaks viie minutiga – 2 korda.

Mis on sellise ime nimi, mis on nimi - 2 korda.

Lapsed ütlevad: Lumenaine.

Tuleme lumenaise lähedale - 2 korda.

Meie madal kummardus lumenaisele - 2 korda.

Me naerame naise üle ha ha ha.

Sina oled tubli, meie naine on hea.

Lapsed: üks-kaks-kolm,

Võtke meid kinni, naine.

Muusikajuht:

- Lõbutse hästi! Minu koduaeda on aeg tagasi tulla. Kutsun teid nende riikidega nende keeles hüvasti jätma.

Hüvasti mäng. Taani rahvaviis.

Taani ja Norra - biy;

Ungari - wislaat;

Aserbaidžaan - sag olun;

1 osa. Lapsed hüppavad jalalt jalale

2. osa. Iga lapse kõrval peatudes tervitavad lapsed üksteist prantsuse keeles (inglise, saksa keeles).

Lapsed seisavad ringis

1 osa. Lapsed plaksutavad käsi iga löögi tugeval löögil.

2. osa. Nad jooksevad kergelt ringides.

3 osa. Lapsed trampivad oma paremat jalga jõuga, rõhutades, et iga löögi korral oleks tugev löök.

4. osa. Nad jooksevad kergelt ringides.

Lapsed teevad liigutusi vastavalt tekstile

Lapsed löövad rütmi välja

trumli peal.

Lapsed muusikat kuulamas

Laste oletused: salapärane, vapustav, maagiline, fantastiline

vaikne, valvas, ohtlik

kiire, vali, hoogne

trummid, taldrikud.

marsi žanris

Järk-järgult tõusvate helide laulmine: BOM-BOM.

Laste vastused.

Laulu "Motley Cap" esitus

Laste vastused:

Jõuluvana.

Uus aasta.

Mulle meeldib, sest jõuluvana toob meile kingitusi.

Valmistame kuuseehteid, valmistame uusaastakostüümi, valmistame karnevaliks maske, valmistame kingitusi oma lähedastele ja sõpradele.

Muusade esituses laulu kuulamine. pea

Laste vastused:

rõõmsameelne, rõõmus.

See laul räägib sellest, kuidas lapsed avaras saalis uut aastat tähistavad. Nad tantsivad, laulavad, lõbutsevad puu ümber. Ja vanaisa Frost lõbustab lapsi oma naljade ja mängudega.

Lapsed moodustavad ringi. Üks laps läheb ringi keskele lumememme esindama.

Ülejäänud lapsed teevad liigutusi mööda teksti.

Sõnadele "Sina naine jõua meile järele" - lapsed hajuvad ja lumenaine jõuab neile järele.

Esitlus

Viiuli mudel

Videofragment tantsust "Chardash"

Pildiga maaliminetants "Chardash".

Esitlus

Videofragment nagaril mängimisest

Trummid

Pilt, mis kujutab "tahma"

Fragment muusikapalast "Mäekuninga koopas".

Katkend teosest"Mäekuninga koopas" (algus).

Kujutis käpikutest "Mäekuninga koopast".

III ... Lõpuosa

3.1

Laste tegevuste analüüs ja sisekaemus

Muusikajuht:

Poisid, kas teile meeldis meie muusikaline teekond ümber maailma?

Milliseid riike me täna külastanud oleme?

Vaatame rinda ja meenutame nende riikide muusikalisi sümboleid.

Milline suurepärane helilooja sündis ja elas Norras?

Millist Edvard Griegi teost me täna kuulasime?

Millist laulu sa kohtasid?

Taani, Ungari, Aserbaidžaan, Norra.

Edvard Grieg

Mäekuninga koopas

Uusaasta tants

IV ... Teema edasiarendus (arenduskeskkond)

4.1

Peegeldus

Poisid, ma tahan, et meie teekond teiega jätkuks ja seetõttu olen koostanud teile raamatu, millest saate palju teada teiste maade muusika- ja kultuuritraditsioonide kohta.

Raamat "Maailma riikide traditsioonid ja kultuur"

Nadyrshina Gulnara Minravilovna, muusikaline juht, struktuuriüksus "Põhja lasteaed" Vasilyok "MBOU" Põhja piirkonna Põhja keskkool

Reisid erinevatesse maailma riikidesse olid helged leheküljed paljude silmapaistvate heliloojate elus. Reisidelt saadud muljed inspireerisid suuri meistreid looma uusi muusikalisi meistriteoseid.

F. Liszti suur teekond.

F. Liszti kuulus klaveripalade tsükkel kannab nime “Rännakute aastad”. Helilooja on sellesse ühendanud palju teoseid, mis on inspireeritud kuulsate ajalooliste ja tuntud kultuuriobjektide külastamisest. Šveitsi kaunitarid peegelduvad näidendite "Kevadel", "Wallenshtadti järvel", "Äikesetorm", "Obermanni org", "Genfi kellad" jt muusikalistes liinides. Perega Itaalias viibides tutvus List Rooma, Firenze, Napoliga.

F. Liszt. Villa Este purskkaevud (vaatega villale)

Sellest teekonnast inspireeritud klaveripalad on inspireeritud Itaalia renessansi kunstist. Need näidendid kinnitavad ka Liszti veendumust, et kõik kunstiliigid on omavahel tihedalt seotud. Nähes Raphaeli maali "Kihlatu", kirjutas Liszt samanimelise muusikapala ning Michelangelo karm L. Medici skulptuur inspireeris miniatuuri "Mõtleja".

Suure Dante kuju on kehastatud fantaasiasonaadis Pärast Dante lugemist. Veneetsia ja Napoli pealkirja all on ühendatud mitu tükki. Need on hiilgavad transkriptsioonid populaarsetest Veneetsia meloodiatest, sealhulgas tulisest itaalia tarantellast.

Itaalias rabas helilooja kujutlusvõimet legendaarne 16. sajandist pärit Este villa ilu, mille arhitektuurikompleksi kuulusid palee ja lopsakad purskkaevudega aiad. Liszt loob virtuoosse, romantilise näidendi "Villa d. Este purskkaevud", milles on kuulda veejugade põnevust ja värelemist.

Vene heliloojad-rändurid.

Vene klassikalise muusika rajaja Mihhail Glinka jõudis külastada erinevaid riike, sealhulgas Hispaaniat. Helilooja ratsutas palju riigi külades, uurides kohalikke kombeid, kombeid, Hispaania muusikakultuuri. Selle tulemusel kirjutati hiilgavad Hispaania avamängud.

M.I. Glinka. aragonese Jota.

Suurepärane Jota Aragonese põhineb Aragoni provintsi autentsetel tantsulugudel. Selle teose muusikat iseloomustab värvide eredus, kontrastide rikkus. Eriti efektselt kõlavad orkestris hispaania folkloorile nii omased kastanjetid.

Rõõmsameelne, graatsiline khota teema tungib muusikalisse konteksti, pärast aeglast, uhket sissejuhatust, hiilgavalt, nagu "purskkaevu oja" (nagu märkis üks muusikateaduse klassikutest B. Asafjev), muutudes järk-järgult juubeldavaks vooluks. ohjeldamatust rahvalikust lõbusast.

M.I. Glinka Aragonese hota (tantsuga)

M.A. Balakirev tundis heameelt Kaukaasia nõialoomusest, selle legendidest, mägismaalaste muusikast. Ta loob klaverifantaasia "Islamey" kabardi rahvatantsu teemal, romansi "Gruusia laul", M. Yu. Lermontovi kuulsa luuletuse põhjal sümfoonilise poeemi "Tamara", mis osutus kaashäälikuks. helilooja kavatsused. Lermontovi poeetiline looming põhineb legendil kaunist ja salakavalast kuninganna Tamarast, mis kutsub rüütleid torni ja mõistab nad surma.

MA Balakirev "Tamara".

Poeemi sissejuhatus maalib Darjali kurust sünge pildi ning teose keskosas on eredad, kirglikud idamaises stiilis meloodiad, mis paljastavad legendaarse kuninganna kuvandi. Luuletuse lõpetab vaoshoitud dramaatiline muusika, mis viitab kavaluse kuninganna Tamara austajate traagilisele saatusele.

Maailm on muutunud väikeseks.

Eksootiline ida meelitab C. Saint-Saensi reisima ja ta külastab Egiptust, Alžeeriat, Lõuna-Ameerikat, Aasiat. Helilooja tutvumine nende maade kultuuriga andis tulemuseks kompositsioonid: orkester "Alžeeria süit", fantaasia "Aafrika" klaverile ja orkestrile, "Pärsia meloodiad" häälele ja klaverile.

XX sajandi heliloojad. kaugete maade ilu nägemiseks polnud vaja nädalaid lavabussis maastikul loksutada. Briti muusikaklassik B. Britten asus 1956. aastal pikale teekonnale ning külastas Indiat, Indoneesiat, Jaapanit ja Tseiloni.

Ballett - muinasjutt "Pagoodide prints" sündis selle suurejoonelise reisi mulje all. Lugu sellest, kuidas keiser Ellyni kuri tütar isalt krooni ära võtab ja õelt Rosalt peigmeest püüab ära võtta, on põimitud paljudest Euroopa muinasjuttudest ning sinna on põimitud idapoolsete legendide süžeed. Imearmas ja üllas printsess Rosa viib kaval naljamees müütilisse Pagoodide kuningriiki, kus teda ootab Salamandri koletisest nõiutud prints.

Printsessi suudlus eemaldab lummuse. Ballett lõpeb Isa-Keisri troonile naasmisega ja Rose'i pulmaga printsiga. Rosa ja Salamandri kohtumisstseeni orkestriosa on täis eksootilisi helisid, mis meenutavad Bali gamelani.

B. Britten "Pagoodide prints" (Princess Rose, Scamander ja Jester).

Toimetaja valik
Jäätis on magustatud külmutatud toit, mida tavaliselt süüakse vahepala või magustoiduna. Küsimus, kes...

Vihmamets - mets, mis paikneb troopilises, ekvatoriaalses ja subekvatoriaalvööndis vahemikus 25 ° N. sh. ja 30 ° S. w ....

(umbes 70%), mis koosneb paljudest üksikutest komponentidest. Igasugune M.O. struktuuri analüüs. seotud erastruktuuride komponentidega ...

Pealkiri: Anglikanism ("Inglise kirik") Päritoluaeg: XVI sajand Anglikanism kui religioosne liikumine on vahepealsel ...
[ing. Anglikaani kirik, lat. Ecclesia Anglicana]: 1) Inglismaa kiriku üldnimi, ohvitser ....
Märge. Sümmeetrilise kujundi raskuskese asub sümmeetriateljel. Varda raskuskese on keskmisel kõrgusel. Kell...
6.1. Üldteave Paralleeljõudude kese Mõelge kahele paralleelsele jõule, mis on suunatud ühes suunas ja rakendatakse kehale ...
7. oktoobril 1619 asus abielupaar 568 kaaskonnaliikme saatel ja 153 vankriga Heidelbergist Praha suunas teele. Rasedad...
Antipenko Sergei Uuringu eesmärk: teha kindlaks, milline on seos vihma, päikese ja vikerkaare välimuse vahel ning kas on võimalik saada ...