Vene rahvajutt teremok charushina. Kokkuvõte tunnist "Muinasjutu jutustamine" Teremok. Pingi alla ronida oli liiga laisk
"Teemal" E. Charushin. "Teremok" "
Õppetund 7
E. CHARUSHIN "TEREMOK"
Eesmärgid:
- parandada väljendusrikka lugemise oskust, lugeda terveid sõnu;
- arendada kõneoskust, loovust, mälu;
- harjutada lugemisrolle;
- jätkata tööde analüüsimise ja võrdlemise oskuste arendamist.
Varustus: raamatute näitus muinasjuttudega (rahva- ja autori); illustratsioonid muinasjutule "Teremok"; joonistused, mis kujutavad muinasjutu kangelasi, väikest maja; skeem; mõistatustega kaardid.
Tundide ajal
I. Organisatsiooniline hetk.
II. Kodutööde kontroll.
Loominguliste lehtede näitus raamatust "Vene tähestik".
III. Tunni eesmärgi seadmine.
- Korraldage raamatud järjekorras ja lugege sõna.
Vastus: muinasjutt.
- Kas teile meeldib muinasjutte lugeda?
- Milliseid muinasjutte sa tead?
- Millised on teie lemmikmuinasjutud?
- Täna tunnis alustame tutvumist uue sektsiooni töödega. Lugege, kuidas seda nimetatakse.
IV. Uue materjali õppimine.
1. Kõne soojendus.
- Lugege keele keerdumist:
Lena otsis nööpnõela
Ja tihvt kukkus pingi alla.
Pingi alla ronida oli liiga laisk,
Ma olen terve päeva nööpi otsinud.
2. Dialoogi lugemine kirjanikuga lk. 30 õpik.
Muinasjuttudega raamatute kaalumine.
Õpilased loevad teksti ahelas.
- Miks nad ütlevad, et muinasjutt on inimeste tarkus, nende unistused ja soovid?
- Lugege tahvlile kirjutatud vanasõna "S ... az ... a - vale, aga selles edasi ... e ... - hea ... ... noh ... uro .... "
- Millised tähed on kaartidega kaetud? (Kirjad To ja m .)
- Selgitage selle vanasõna tähendust.
3. Ettevalmistus E. Charushini muinasjutu "Teremok" lugemiseks.
- Täna läheme muinasjutule. Arva ära, kuidas seda nimetatakse?
Hiir on kodu leidnud
Hiir oli lahke:
Maja lõpus
Üürnikke oli palju.
("Teremok".)
Tahvlil on joonis - teremok.
Jutu edenedes aitab üks õpilastest õpetajal tahvlil olevaid loomapilte muuta.
- Lugege loomade nimesid - muinasjutu "Teremok" kangelasi - esmalt silpide, seejärel tervete sõnadega:
Väike hiir
kopsakas konn
põgenenud jänku
väike rebase õde
ketrus - hall tünn
lampjalgne karu
- Milline on muinasjutu kangelaste nimede originaalsus?
- Millistele kangelaste omadustele viitavad nende nimed?
- Millises järjekorras kangelased muinasjutus ilmusid?
- Mõelge vene rahvajutu "Teremok" illustratsioonidele. Korraldage need loo sündmuste järjekorras.
- Lugege tahvlile kirjutatud sõnu esmalt silpide ja seejärel tervete sõnadega.
oli-ta-no-vis-las- peatus
te-re-pissis- majas
mitte-sina-kaaskaaslane- madal
vastust pole- ei vasta
lahustuma- laulma
u-ver-tysh- põikleja
Võta see- ronis
Selgitage sõna "uvtish" tähendust.
Utter
- suudab ohu eest kõrvale hiilida.
4. Muinasjutu lugemine eelnevalt ettevalmistatud õpilaste poolt.
- Lugedes tõstke esile intonatsiooniga sõnad ja laused. Pöörake tähelepanu kirjavahemärkidele. Püüa oma häälega edasi anda muinasjutu tegelaste käitumise ja iseloomu tunnuseid.
5. Töö analüüs.
- Kas teile meeldis muinasjutt?
- Mis sulle rohkem meeldis?
- Millised loo kangelased teile meeldisid?
- Kuidas sarnaneb E. Charushini muinasjutt "Teremok" vene rahvajutuga?
- Mis vahe on?
Õpetaja näitab skeemi.
- Selgitage, milliseid muinasjutte nimetatakse rahvapärasteks ja millised autori omaks.
- Too näiteid rahvajuttudest.
- Millise autori lugusid teate?
Kehaline kasvatus
Õpilased jälgivad õpetajaid harjutuste kaudu.
Õun veeres
Ümmarguse tantsu ümber.
Kes teda kasvatas,
See vojevood.
- vojevood, vojevood,
Ümmargune tants saab otsa!
Üks, kaks, ära laula,
Jookse nagu tuli!
V. Uue materjali konsolideerimine.
1. Muinasjutu ilmekas lugemine rollide kaupa.
2. Ettevalmistus loo ümberjutustamiseks.
- Arva mõistatusi - E. Charushini "Teremoki" muinasjutu kangelaste nimed.
Talvel valge, suvel hall.
(Jänes.)
Väike loom hüppab
Mitte suu, vaid lõks.
Langeb lõksu
Nii sääsk kui kärbes.
(Konn.)
Väike, kuid mitte kellelegi magus.
(Hiir.)
Koheva sabaga punapea,
Elab metsas põõsa all.
(Rebane.)
Ta näeb välja nagu lambakoer.
Iga hammas on terav nuga!
Ta jookseb lõuad lahti,
Lammas on valmis ründama.
(Hunt.)
Metsa peremees
Ärkab kevadel
Ja talvel tuisu all ulgumise all
Ta magab lumeonnis.
(Karu.)
Õpetaja avab tahvlil kaardid muinasjutu kangelaste kujutisega.
- Korraldage kaardid kangelastega muinasjutus ilmumise järjekorras.
- Kuidas käituvad muinasjutu kangelased?
- Kuidas see lõpeb?
- Mida see lugu õpetab?
- Lugege tahvlile kirjutatud vanasõnu.
> Pimedas, kuid mitte solvunud.
> Harakas teab, kus talve veeta.
> Harmoonia on tugevam kui kiviseinad.
- Selgitage nende vanasõnade tähendust.
- Milline neist sobib meie looga kõige rohkem?
3. Muinasjutu ümberjutustamine.
- Mõtle välja oma versioon loo lõpust.
- Mis sõnu hunt ütleb?
- Mis sõnu karu ütleb?
4. Mäng "Kelle hüüdnimi see on?"
Tahvlile on kirjutatud hüüdnimed:
> kuulujutud, õde (rebane);
> priyuk, näppama, "hammastega klõpsama" (hunt);
> paks pea, nuiajalg, “möirgame” (karu);
> norushka (hiir);
> konn (konn);
> põgenenud, kaldus, hall, pikkade kõrvadega, uhkeldav (jänes);
> hall laup, loll bob, nurrumine (kass);
> Dereza (kits);
> Ryaba, tartarushka, pestle (kana).
- Kus loomi nii kutsutakse?
5. Mäng "Kelle hääl see on?"
- Uurige loomade muinasjuttude kangelasi nende hääle järgi:
> hääl on õhuke, vaikne, väriseb, nutab (jänes);
> hääl sisendav, meelitav, kergelt innustav (rebane);
> madal hääl, räägib aeglaselt, sirutades end välja (karu);
> hääl on kähe, kare, "paks" (hunt);
> selge, selge hääl (kukk);
> kõne on mõõdetud, lihtne, kindel, otsekohene (kass);
> õhuke, teeseldud hääl (kits);
> igav hääl (ram).
Vi. Õppetunni kokkuvõte.
- Millise muinasjutuga me täna kohtusime?
- Kes on selle loo autor?
- Mida see lugu meile õpetab?
Kodutöö:
1) valmistada muinasjutu illustratsioone;
2) muinasjutu ilmekas lugemine rollides.
TÄIENDAVAD RESSURSID 7
Jevgeni Ivanovitš Tšarushin (1901–1965) oli kirjanik, kelle lugudes „on tunda nii intensiivset kõrva ja kunstniku pilku” (S. Marshak).
Juba lapsena armus Charushin loodusesse, jälgis loomi, püüdis neid joonistada, kirjutas luulet.
Üldiselt on aktsepteeritud, et Charushin alustas oma karjääri lastekirjanduses V. Bianki “Murzuki” (1927) ja A. Lesniku “Hundi” (1928) raamatute illustraatorina. See pole täiesti täpne. Nagu näitas kaasaegne lastekirjanduse uurija Gr. Grodonski, Charushin lõi oma esimesed kirjandusteosed varem kui joonised. 1924. aastal kirjutas ta lood "Esimene must kukk" (ilmus 1930), "Ivan Ivanovitši juures" (1927), "Roundup" (1931). Veidi hiljem ilmusid ajakirjades lood "Karud", "Volchishko", "Hedgehog", "Shchur". Ja 1931. aastal ilmus E. Charushini esimene raamat "Volchishko and Other Stories".
Tulevikus ühendas Charushin mõlemad ametid - kirjaniku ja kunstniku. Talle kuuluvad suurepärased joonistused V. Bianchi, M. Prishvini, I. Sokolov-Mikitovi, K. Ushinsky, S. Marshaki raamatute jaoks.
Charushinile lähimad kirjanikud on kirjanikud V. Bianki ja M. Prishvin. Bianchist tundis ta huvi looduse teadusliku vaatlemise ja loomade harjumuste täpse selgitamise vastu. Soov edastada väikesele lugejale ümbritseva maailma ilu muudab E. Charushini sarnaseks M. Prishviniga, kes kuulutas väsimatult inimese ja looduse ühtsuse ideed, vajadust inimese „hõimuliku tähelepanu” järele. maailm tema ümber.
"Kõik minu lood," ütles E. Charushin, "on kuidagi seotud minu lapsepõlve ja noorukieaga. Ja ma kirjutan elusolenditest ja jahist. " Lapsepõlvemaailm ja loomade maailm on kirjaniku kunstimaailmas tihedalt läbi põimunud. "Kõige rohkem armastan ma," kirjutas Charushin, "et kujutada noori loomi, puudutades nende abitust ja huvitavat, sest neil on juba oletusi täiskasvanud metsalise kohta."
Kirjanduslik lugemine. 1.-2. Klass: programmi "Venemaa kool" tunniplaanid. Kirjastus "Uchitel", 2011. Sisukord - N.V. Lobodin, S.V. Savinova ja teised.
Tatjana Nedobitko
Kokkuvõte õppetunnist "Muinasjutu" Teremok "jutustamine"
ABSTRAKTNE
klassid sellel teemal
« Muinasjutu jutustamine« Teremok» , arr. E. Charushina
OO "Kõne areng"
teises nooremas rühmas
Esitatud: kasvataja
Nedobitko Tatjana Jurjevna
Dzeržinsk
Sihtmärk: arendada laste kõnet ja loomingulist tegevust teatritegevuse abil.
Ülesanded:
1. Õpi lavastama lühikesi lõike muinasjutud.
2. Harjutage lapsi võimekuses ümber jutustada kõige ilmekamad lõigud muinasjutud.
3. Moodustage sõbralikud suhted, arendage võimet kangelastele kaasa tunda muinasjutud.
4. Rikasta oma sõnavara.
Meetodid:
Verbaalne: lugemine ja jutustamine, küsimused.
Praktiline: näidend-dramatiseering.
Visuaalne: jutustamine piltide põhjal.
Eeltööd:
Lugemine ja muinasjutu illustratsioonide vaatamine« Teremok» , joonistamine ja modelleerimine muinasjutu kangelased, paarismängud ja ühismängud, valitud katkendite kordamine muinasjutud« Teremok»
Varustus:
Nukud pärit muinasjutud« Teremok» , maja, laud, ekraan, kaunistused, tarkvara esitlus muinasjutt« Teremok» .
Sõnastiku aktiveerimine:
Mäng, ekraan, kardin, aplaus, sõrmeteater.
Diferentseeritud lähenemine:
Tõmba ligi ümberjutustamine valitud väljavõtted Arseny, Nastya, Sasha, Katya
Tunni käik Laste tegevused
V: Poisid, täna tulime teie ja meie väikesesse nukuteatrisse, kus nukud elavad. Siin on palju nukke ja need on kõik erinevad. Kõik nukud on lahked ja armastavad lastega mängida.
V: Täna tutvume lauateatri nukkudega.
Slaidiseanss
Miks neid nii nimetatakse?
V: Õige. Hästi tehtud.
Enne meie teatri algust peaks kell helistama 3 korda.
Kell heliseb.
Kas sa tead, miks ta kolm korda helistab?
V: Läheme vaikselt ligi
Leiame oma toolid üles.
Kell heliseb.
K. Vaata, milline ilus ekraan on sinu ees. Ja ekraani taga on väikesed kangelased, kes nüüd räägi meile lugu.
Kell heliseb.
K. Viimane kell helises. Istuge mugavalt, meie lugu algab... Ja nii, et ekraan avaneks ja lugu on alanud, peate käega plaksutama - seda nimetatakse aplausiks.
B. Ekraan avaneb,
Lugu algab ....
Põllul seistes teremok, teremok,
See pole madal, mitte kõrge, mitte kõrge.
Järsku üle põllu
Pika sabaga beebi
Armastab juustu ja teravilja ...
Slaidiseanss.
V: See on õige, väike hiir.
ma nägin teremok, peatus ja küsib:
K. Keegi ei vasta. Hiir sisenes teremok ja hakkas selles elama.
Sõitis kohale torn,
All on valge kõht,
Ja minu nimi on ...
Slaidiseanss
V: Hästi tehtud, konn-konn
ma nägin teremok, peatus ja küsib:
Konn hüppas sisse teremok... Kui palju neid on?
V: Õige, sest koos on lõbusam, eks?
Jookseb mööda
Jooksumeister valgel lumel ...
Slaidiseanss.
V: Jah, see on põgenenud jänku.
Oli näinud teremok, peatus ja küsis.
Kui paljud neist said sisse ülim?
V: Jah, meie kolm oleme veel lõbusamad, eks?
Ja kes nii vaikselt kõnnib, katab sabaga jäljed kinni
Pikk saba, ilu ise
See on punapea ...
Slaidiseanss.
Kasvataja: Just, väike rebane-õde.
Ta koputas aknale ja küsis.
Kukeseen kukkus sisse teremok... Nad hakkasid elama ...
Jooksis kohale torn,
Kui kõht on pikka aega tühi,
Kuul ulgub ta kurvalt.
Slaidiseanss.
V: Õiged poisid, ülahall hall tünn, vaatasid uksest sisse ja küsisid.
Nad hakkasid elama.
Kasvataja: Siin nad elavad teremke, lauldakse laule.
Järsku kõnnib ta mööda
Klubjalg ja suur
Talvel magab ta koopas
Armastab käbisid, armastab mett ...
Slaidiseanss.
V: Loomulikult on karu lampjalg.
Nägi karu teremok, kuulis laule, peatus ja möirgas täiega suutma:
Sai neist sisse kui palju?
V: Just nii ja nad kuus hakkasid elama, elama ja head raha teenima. Siin ja muinasjutt lõpp - ja kes kuulas hästi!
Eesriie sulgub, lapsed aplodeerivad.
Kasvataja: Noh, poisid, mulle meeldis muinasjutt?
Kas soovite meie nukkudega mängida?
Kehaline kasvatus: "Karu pääses koopast välja"
Karu pääses koopast välja,
Vaatas ümber läve.
Ta venitas unest:
Kevad on jälle meie juurde jõudnud.
Et kiiresti jõudu saada,
Karu pea väänas.
Kallutas edasi -tagasi
Siin kõnnib ta läbi metsa.
Karu juurte otsimine
Ja mädanenud kännud.
Need sisaldavad söödavaid vastseid -
Karu jaoks vitamiinid.
Lõpuks on karu täis
Ja ta istus palgi peale.
V: Hästi tehtud poisid,
Palun öelge, millise teatriga me täna kohtusime?
V: Miks seda nii nimetatakse?
V: Kus on kõik kangelased muinasjutud?
V: Mida tuleks kardina avamiseks teha?
Kasvataja: Ja millal peate plaksutama ja miks?
K. Ja me valmistasime ka oma kunstnikele maiuspalasid.
V: Mis sulle kõige rohkem meeldis muinasjutt?
V: Mida see meile õpetas? muinasjutt?
V: See on õige, poisid, peate olema sõbralik, elama sõbralikult ja alati aitama ja aitama oma sõpra.
Meie teatritegevus hakkab lõppema. Võite minna ekraanile ja arvestage kangelastega... Rühma kuuluvad lapsed ja õpetaja.
Lapsed kaaluvad ekraani lähedal seisvad nukud.
Lapsed: Sest kõik nukud on laual
Lapsed: Et kõigil vaatajatel oleks aega tulla ja võta oma kohad.
Lapsed võtavad rühmas kohti.
Lapsed plaksutavad käsi.
Lapsed: hiir
Laps, kes mängib mänguasjaga hiired:
Piss-piss, terem - teremok! Kes sisse ülimad elud?
Lapsed: konn.
Konn: Kva-kva, terem - teremok! Kes sisse ülimad elud?
Hiir: Ma olen hiir! Ja kes sina oled?
Konn: ja ma olen konn-konn!
Hiir: tule mulle kaasa elama!
Lapsed: Kaks.
Lapsed: jänku.
Jänku: terem - teremok! Kes sisse ülimad elud?
Hiir: Ma olen hiir.
Konn: ja ma olen konnakonn. Ja kes sina oled?
Jänku: Ja ma olen põgenenud jänku.
Hiir: tule meile elama!
Jänes hüppas sisse teremok!
Lapsed: Kolm
Lapsed: Jah!
Lapsed: Rebane.
Kukeseen: Terem - teremok! Kes sisse ülimad elud?
Hiir: Ma olen hiir.
Konn: Ma olen konnakonn.
Jänku: Ma olen põgenenud jänku. Ja kes sina oled?
Rebane: Ja ma olen väike rebase õde.
Jänku: Tule meile kaasa elama!
Lapsed: meid neljakesi.
Lapsed: Hunt.
Hunt: Wuuuuu ... terem - teremok! Kes sisse ülimad elud?
Hiir: Ma olen hiir.
Konn: Ma olen konnakonn.
Jänku: Ma olen põgenenud jänku.
Rebane: Ma olen väike rebase õde. Ja kes sina oled?
Hunt: Ja ma olen ülahall hall. Lase mind ka sinuga näha.
Rebane: Kas sa ei hakka meid solvama?
Hunt: Tema, ma ei tee, ma annan oma sõna.
Rebane: Noh, okei, kui jah, siis tule ja ela meile kaasa!
Hunt ronis sisse teremok.
Lapsed: meid viit.
Lapsed: karu.
Karu: Rrrrr ... Terem - teremok! Kes sisse ülimad elud?
Hiir: Ma olen hiir.
Konn: Ma olen konnakonn.
Jänku: Ma olen põgenenud jänku.
Rebane: Ma olen väike rebase õde.
Hunt: Ja ma olen ülahall hall. Ja kes sina oled?
Rebane: Ja ma olen karuisa. Gu-gu-gu, kui palju teid siin on, laske mind ka sisse!
Rebane: Sa purustad meid.
Karu: Ja mul on nii kurb üksi elada.
Hunt: Noh, mida me peaksime tegema, mida me peaksime Mishaga tegema, kas me saame ta vähemalt äärest sisse lasta?
Olgu nii, tule meie juurde karu.
Karu: Aitäh sõbrad, et andsite mulle peavarju. Ma elan siin serval ja kaitsen sind.
Lapsed: kuus.
Lapsed: Jah!
(Pöörab vasakule ja paremale.)
(Venitamine - käed üles.)
(Pea pöörlemine.)
(Kallutab edasi -tagasi.)
(Kallakud : puudutage parema käega vasakut jalga, siis vastupidi.)
(Lapsed istuvad.)
Lapsed: Täna tutvusime lauaplatsiga nukuteatriga.
Lapsed: Sest näidendi peategelased on nukud.
Lapsed: Kangelased laval on muinasjutud ekraani taga.
Lapsed: Kardina avamiseks peate käega lööma - aplodeerige.
Lapsed: Peame etenduse lõpus aplodeerima, et tänada oma kunstnikke.
Lapsed- Kunstnikud tulevad kardinast välja, nukud süles. Kummardama. Nad panid nukud kohvrisse.
Maiuste jagamine (kommid).
Kõik istuvad toolidel.
Lapsed: Laste vastused
Laste vastused.
Hariduse kavandatud tulemused:
Isiklik: ideed heast ja kurjast, üldised moraalsed kategooriad ja nende endi tegevuse moraalne sisu.
Metasubjekt (universaalsete haridusmeetmete komponentide moodustamise / hindamise kriteeriumid - UUD):
Kognitiivne: võime seostada illustratsiooni teksti sisuga.
Reguleerivad: võime eristada meetodit ja tegevuse tulemust; planeerige oma tegevusi vastavalt ülesandele ja selle rakendamise tingimustele.
Kommunikatiivne: võime kasutada kõnet ilukirjandusteoste (autori- või rahvajuttude) võrdlemiseks ja autori seisukoha väljaselgitamiseks.
Beljajeva Irina Vladimirovna, 13.03.2017
3843 269
Arendussisu
MKOU SOSH s. Kremovo
Inspiratsioon tunniks
Kell on juba helisenud -
Tund algab.
Nüüd pöörduvad kõik ümber
Ja naeratage üksteisele.
Naeratage mulle sõbrad
Ja istuge oma kohtadele.
Kodutööde kontroll
Projektide konkurss "Kirjade linn".
Õppetunni eesmärkide seadmine
Korraldage raamatud järjekorras ja lugege sõna
muinasjutt
Kõne soojendus
Lena otsis nööpnõela
Ja tihvt kukkus pingi alla.
Pingi alla ronida oli liiga laisk,
Ma olen terve päeva nööpi otsinud.
Töö raamatuga
Loe vanasõna
Miks nad ütlevad
Muinasjutt on inimeste tarkus,
tema unistused ja soovid
- Millised tähed on kaartidega kaetud?
Arva muinasjutt
Hiir on kodu leidnud
Hiir oli lahke:
Maja lõpus
Üürnikke oli palju.
E. I. Charushin
„Kas olete pilte vaadanud?
Kas olete seda raamatut lugenud?
Kas õppisite, kuidas loomad ja linnud õpetavad oma lapsi toitu hankima, ennast päästma? Ja sa oled kogu looduse mees-peremees, sa pead kõike teadma. "
Loomade jutuvestja
(loomamaalija.)
Tegelased:
Sõnastikutöö.
oli-ta-no-vis-las
te-re-pissis
mitte-sina-kaaskaaslane
vastust pole
u-ver-tysh?
Muinasjutu lugemine
koos. 33–36
Tegelased:
kräunuma
väike õde
Kellele nad kuuluvad?
Tšuk! Tšuk!
Tyaf! Tyaf!
Tipp! Tipp!
Kwa! Kwa!
Arva ära mõistatused
– E. Charushini "Teremoki" muinasjutu kangelaste nimed.
Väike, kuid mitte kellelegi magus.
Metsa peremees
Ärkab kevadel
Ja talvel tuisu all ulgumise all
Ta magab lumeonnis.
Ta näeb välja nagu lambakoer.
Talvel valge, suvel hall
Iga hammas on terav nuga!
Ta jookseb lõuad lahti,
Lammas on valmis ründama.
Väike loom hüppab
Mitte suu, vaid lõks.
Langeb lõksu
Nii sääsk kui kärbes.
Punapea, koheva sabaga,
Elab metsas põõsa all.
Mis on vanasõna?
- Rahvarohke, kuid mitte hull.
- Rahvarohke, kuid mitte hull.
- Harakas teab, kus talve veeta.
- Harmoonia on tugevam kui kiviseinad.
Mäng "Kelle hüüdnimi see on?"
kuulujutud, õde;
priyuk, kiskuma, "naksama hambad";
paksjalg, nuiajalg, “möirgame”;
nina;
konn;
põgenenud, kaldus, hall, pikkade kõrvadega, kiidelda;
hall laup, tobe bob, nurrumine;
Kastpuu;
ryaba, tartarushka, pestle.
– Kus loomi nii kutsutakse?
kõne on mõõdetud, lihtne, kindel, otsekohene;
Õppetunni kokkuvõte. Peegeldus.
– Mida see lugu meile õpetab?
– Millise muinasjutuga oleme täna kohtunud?
Kodutöö
koos. 32–36
- Joonistamine
- Rolli lugemine
Ma olen väike hiir. -Mina, konn-konn, ja kes sa oled? -Ja ma olen põgenenud jänku. -Tule meie juurde elama! Jänes galopis teremokisse. Nad hakkasid kolmekesi elama. -Ma olen hiir. -Mina, konn-konn, ja kes sa oled? -Ja ma olen põgenenud jänku. -Tule meie juurde elama! Jänes galopis teremokisse. Nad hakkasid kolmekesi elama.
Ma olen väike hiir. -Mina, konn-konn. -Mina, põgenenud jänku ja kes sa oled? -Ja ma olen väike rebase õde. -Tule meie juurde elama! Kukeseen kukkus teremokki. Nad neli hakkasid elama. -Ma olen hiir. -Mina, konn-konn. -Mina, põgenenud jänku ja kes sa oled? -Ja ma olen väike rebase õde. -Tule meie juurde elama! Kukeseen kukkus teremokki. Nad neli hakkasid elama.
Ma olen väike hiir. -Mina, konn-konn. -Mina, põgenenud jänku. -Ma, väike rebase õde, ja kes sa oled? -Ja ma olen ülalt hall tünn. -Tule meie juurde elama! Hunt ronis teremokki. Nemad viis hakkasid elama. Siin elavad nad kõik mõisas, laulavad laule. -Ma olen hiir. -Mina, konn-konn. -Mina, põgenenud jänku. -Ma, väike rebase õde, ja kes sa oled? -Ja ma olen ülalt hall tünn. - Tule meile kaasa elama! Hunt ronis teremokki. Nemad viis hakkasid elama. Siin elavad nad kõik mõisas, laulavad laule.
Järsku kõnnib mööda kohmakas karu. Ma nägin väikest maja, kuulsin laule, peatusin ja möirgasin kopsude ülaosas: -Keegi, kes elab väikeses majas, keegi, kes elab madalas? -Ma olen hiir. -Mina, konn-konn. -Mina, põgenenud jänku. -Mina, rebase õde. -Ma olen ülahall hall. Ja kes sa oled? -Ja ma olen lampjalgne karu. -Tule meie juurde elama! Järsku kõnnib mööda kohmakas karu. Ma nägin väikest maja, kuulsin laule, peatusin ja möirgasin kopsude otsas: -Kes- kes elab majas, kes- kes madalas? -Ma olen hiir. -Mina, konn-konn. -Mina, põgenenud jänku. -Ma, väike rebase õde. -Ma olen ülahall hall. Ja kes sa oled? -Ja ma olen lampjalgne karu. -Tule meie juurde elama!
Karu ja ronis teremokisse. Ronida -ronida, ronida -ronida - ei saanud sisse ja ütles: - Ma eelistan elada teie katusel. -Jah, te purustate meid! -Ei, ma ei purusta. -Noh, astu sisse! Karu ronis katusele ja istus lihtsalt maha, kui väike maja pragises, kukkus külili ja lagunes. Karu ja ronis teremokisse. Ronida -ronida, ronida -ronida - ei saanud sisse ja ütles: - Ma eelistan elada teie katusel. -Jah, te purustate meid! -Ei, ma ei purusta. -Noh, astu sisse! Karu ronis katusele ja istus lihtsalt maha, kui väike maja pragises, kukkus külili ja lagunes.
Kunstnik ja kirjanik Jevgeni Ivanovitš Tšarushin (1901–1965) on laialt tuntud paljudele noortele lugejatele, kes elavad maailma erinevatel mandritel. Tema raamatuid on avaldatud NSV Liidus, Inglismaal, Prantsusmaal, Tšehhoslovakkias, Bulgaarias, Jaapanis, USA -s, Indias, Austraalias ja teistes riikides, nende tiraaž on üle 50 miljoni eksemplari.
Kunstniku lood ja joonistused olid südamel kõigile, kes armastavad loomi ja loodust. Charushin kujutas alati seda, mida ta ise armastas ja hästi teadis.
Poisina käis ta sageli koos isaga jahil, rändas põldudel ja metsades. Ta teadis loomade ja lindude harjumusi, taltsutas neid, andis neile vett, toitis neid.
Tema joonistatud jänesed, karud, karupojad, pojad kutsuvad esile lahkeid ja sooje tundeid. Kunstnik kujutab loomi, andes peenelt edasi nende iseloomu; tunneme ära kiskja leopardis ja tiigrikutsikas, näeme jänku ebakindlust, kukekat kuket, varese askeldamist.
Charushin töötas ka portselanist, maalis teatri jaoks dekoratsioone. Ta maalis lasteaedade ja pioneerimajade seinu, lõi mänguasjamudeleid. Ta oli andekas õpetaja, kes tegi palju laste kunstihariduse heaks. Silmapaistva loomingulise ja ühiskondliku tegevuse eest omistati talle RSFSR austatud kunstniku tiitel. Charushin aitas oma kunstiga kaasa nõukogude lasteraamatute õitsengule.
I. A. Brodsky
Raamatu vaatamiseks ja lugemiseks klõpsake selle pildil,
ja seejärel mängijapaneeli vasakus alanurgas oleval ristkülikul.
V. Bianchi "Teremok" Joonised E. Charushin Vilt, 1929, 22,5 x 19,5 8 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Charushin "Kuumade riikide loomad" Joonised autorilt OGIZ DETGIZ 1935, 29 x 12 cm 8 lehekülge koos illustratsioonidega |
S. Marshak "Lapsed puuris" Joonised E. Charushin OGIZ 24 lehekülge illustratsioonidega 29 x 22,5 cm, 1935 |
M. Prishvin "Koletis Chipmunk" Joonised E. Charushin VLKSM KK LAPSED 1936, 22 x 17,5 cm 120 lehekülge illustratsioonidega |
Põhjarahvaste muinasjutud "Olesheki kuldsarved" Joonised E. Charushin VLKSM KK LAPSED 1937, 26,5 x 20 cm 50 lehekülge koos illustratsioonidega |
S. Marshak "Minu loomaaed" Illustratsioonid E. Charushin Sari väikestele VLKSM KK LAPSED 1938, 14 x 10 cm 16 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Charushin "Volchishko" Joonised E. Charushin Sari väikestele LAPSED 1938, 13,5 x 10,5 cm 16 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Charushin "Nikita ja tema sõbrad" Joonised E. Charushin ja R. Velikanova VLKSM KK LAPSED 1938, 22 x 17 cm 52 lehekülge koos illustratsioonidega |
V. Bianchi "Kelle nina on parem" Joonised E. Rachev ja E. Charushin DETGIZ 32 lehekülge koos illustratsioonidega 16 x 13 cm, 1942 |
S. Marshak "Lapsed puuris" Joonised E. Charushin DETGIZ 24 lehekülge illustratsioonidega 29,5 x 22,5 cm, 1947 |
Vene muinasjutud loomadest Joonised E. Charushin Kalinin, ajalehe väljaanne Proletaarne tõde 1948, 25,8 x 19,4 cm 64 lehekülge koos illustratsioonidega |
I. Belõšev "Kangekaelne kassipoeg" Joonised E. Charushin Detgiz 1948, Mõõdud 20 x 26 cm 12 lk Alates illustratsioone |
E. Charushin "Milline metsaline" Joonised E. Charushin Detgiz 1950, 20 x 15 cm 72 lehekülge illustratsioonidega |
|
Vene muinasjutud loomadest Joonised E. Charushin Detgiz 1951, 26 x 20 cm 76 lehekülge illustratsioonidega |
Vitali Bianchi "Esimene jaht" Joonised E. Charushin Detgiz 1951, 29 x 22,5 cm 16 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Charushin "Kolm lugu" Joonised E. Charushin Detgiz 1953 16 lehekülge koos illustratsioonidega Mõõdud 22 x 17 cm |
"Tyupa, Tomka ja harakas" E. Charushin Joonised E. Charushin Kõvakaaneline Detgiz 1963, 29 x 22 cm 64 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Sladkov "Siil jooksis mööda teed" Joonised E. Charushin Detgiz 1953 16 lehekülge koos illustratsioonidega Mõõdud 27 x 21 cm |
Korney Tšukovski "Tibu" Joonised E. Charushin Detgiz 1958 12 lehekülge koos illustratsioonidega Mõõdud 22 x 16,5 cm |
N. Sladkov "Varblase kevad" Illustratsioonid E. Charushin Detgiz 1959 20 lehekülge illustratsioonidega Mõõdud 27,5 x 22 cm |
E. Charushin "Siil jooksis mööda teed" Joonised E. Charushin Detgiz 1961 24 lehekülge illustratsioonidega Mõõdud 27 x 21 cm |
N. Smirnova "Karu on suur karu" Joonised E. Charushin RSFSR kunstnik, 1966 32 lehekülge koos illustratsioonidega Mõõdud 21 x 16,5 cm |
|
N. Sladkov "Karu liumägi" Joonised E. Charushin Kirjastus Leningrad Lastekirjandus 12 lehekülge koos illustratsioonidega 27,5 x 21,5 cm, 1967 |
E. Charushin "Lood" Illustratsioonid E. Charushin 272 lehekülge koos illustratsioonidega 22 x 16,5 cm, 1971 |
V. Bianchi "Hiire tipp" Illustratsioonid E. Charushin Lastekirjanduse kirjastus 64 lehekülge koos illustratsioonidega 22 x 17 cm, 1972 |
E. Charushin "Suur ja väike" Illustratsioonid E. Charushin Lastekirjanduse kirjastus 24 lehekülge illustratsioonidega 26 x 20 cm, 1973 |
E. Charushin "Nikita ja tema sõbrad" Joonised E. Charushin Sari Minu esimesed raamatud Lastekirjanduse kirjastus 16 lehekülge koos illustratsioonidega 23 x 16,5 cm, 1971 |
"Teremok" Vene rahvajutt Joonised E. Charushin Sari väikestele Lastekirjanduse kirjastus 1974, 13,5 x 10,5 cm 16 lehekülge illustratsioonidega |
"Jänese onn" Vene rahvajutt Illustratsioonid E. Charushin Sari väikestele Lastekirjanduse kirjastus 1975, 13,5 x 10,5 cm 16 lehekülge illustratsioonidega |
E. Charushin "Jutukas harakas" Illustratsioonid E. Charushin Kirjastaja RSFSR kunstnik 28 x 22 cm, 1975 24 lehekülge illustratsioonidega |
E. Charushin "Volchishko" Joonised E. Charushin Sari Minu esimesed raamatud Kirjastaja Lastekirjandus 1977, 23,5 x 16,5 cm 16 lehekülge koos illustratsioonidega |
I. Sokolov-Mikitov "Kevadest kevadeni" Lood loodusest Illustratsioonid E. Charushina, N. Charushina Sari Raamat raamatu järgi Lastekirjanduse kirjastus 1978, 21 x 14 cm 32 lehekülge koos illustratsioonidega |
M. Prishvin "Yarik" Lood Joonised E. Charushin Kirjastaja Lastekirjandus 1978, 23,5 x 16,5 cm 16 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Charushin "Vaska, Bobka ja jänes" Illustratsioonid E. Charushin Kirjastaja Lastekirjandus 1978, 23,5 x 17 cm 16 lehekülge koos illustratsioonidega |
E. Charushin "Loomad" Joonised autorilt Kirjastaja Lastekirjandus 1982, 21,5 x 19,5 cm 20 lehekülge illustratsioonidega |
- Teatri väljendusrikkad vahendid
- Klassivälise ürituse "Slaavi kirjakeele ja kultuuri päev" stsenaarium Slaavi kirjakeele ja kultuuri päeva tähistamine
- Loovusele pühendatud kirjandustund B
- Kokkuvõte tunnist "Muinasjutu jutustamine" Teremok
- Kokkuvõte tunnist "Muinasjutu jutustamine" Teremok
- Tunni teema: Kunsti tekkimine ja usulised uskumused
- Uued muinasjutud VII - Kirjanike Liidu kirjandusvõistlus Muinasjutud maailma rahvadest
- Katerina omadused ("Äike", Ostrovsky)
- Uurimistöö Nikita tegelase kujunemine (A loo põhjal
- Romaani kompositsioonijooned m
- Loo teema ja idee matrenin dvor
- Miks nimetas Šolohhov kodusõda koletuks absurdiks
- Kompositsioon romaani "Dubrovski" ainetel A.
- Kompositsioon loo põhjal otse ja meenutage Rasputini
- Tsitaadid Tatjana Larina kangelanna kirjeldus
- põhineb romaanil Oblomov (Gontšarov I
- Lihtsa inimese vaated. Kes on Prostakov? Kangelase omadused D. Fonvizini komöödiast "Minor". Suhtumine Sophiasse
- Prostakova pilt ja tegelaskuju komöödia Minor (Fonvizin D.
- Kompositsiooni autor A.I. Kuprin Kuprini elu ja looming: lühikirjeldus Kuprini loomingulise viisi omadused
- „Loo pealkirja sümboolne tähendus A